Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák figyelem! Ha egy nő...

Kismamák figyelem! Ha egy nő elmegy szülni a munkahelyéről, a gyes után a munkáltató köteles visszavenni őt azonos munkakörbe, azonos fizetéssel? Ti hogy jártatok?

Figyelt kérdés
2013. jan. 21. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Köteles, de a visszavételt követő 31. naptól simán ki is rúghatja, volt már a környezetemben ilyesmire példa!
2013. jan. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom már nem köteles visszavenni.
2013. jan. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
A védettség a hatályos jogszabályok szerint az ismételt munkába állást követő 1. napi érvényes!!! Röhej :(
2013. jan. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Gyönyörűséges ***** válasza:
52%
Sajnos az új mtv miatt már nem köteles. Annak idején ajánlották, hogy ha a kismama visszamegy a munkahelyére, előtte egyeztessen a munkaadójával és ha a kismama valamit nem ért vagy nem akar esetleg elfogadni, akkor forduljon munkajogászhoz. Én ha itt fogok tartani, biztos, hogy nem fogok semmit se egyből aláírni, hanem szakértőhöz megyek, de nekem még van 1,5 évem, addig sok minden lehet :) lsd. kormányváltás...
2013. jan. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek megy a jel:-) Tehát akkor nem köteles?:-(
2013. jan. 21. 11:44
 6/11 anonim ***** válasza:
42%
Ha a GYES alatt mész vissza (még nincs 3éves a kicsi) úgy tudom vissza kellene vennie (bár az új Mt. már fogalmam sincs hogy fogalmaz), de ha eléri a három évet a gyerkőc utánna már simán kirúghat. Érdemes pl. 2,5éves korába visszamenni dolgozni ha visszavesznek, talán úgy kisebb eséllyel rúgnak ki
2013. jan. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Tök mindegy, mikor mész vissza, az ismételt munkába állást követő napon elbocsáthatnak...sajnos ez a jelen szabályozás :(
2013. jan. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
szia. abszolut nem. érvényes a másnapi kirúgás is. szabadságos kiadját és a kövi nap már elbocsáthatnak.a védettség csak a visszavételre érvényes, azt hogy meddig azt persze a munkáltató dönti el, vagy ha úgy van "mond el alapos indokot" és rögtön elköszön. és nem is köteles ugyanabba a munkaidőbe visszavenni. én most jártam így. gyerekem 2.5 kértem hogy visszamehessek, annyit válaszoltak vagy 4 órásba vagy maradjak otthon még. máshova persze mehetek napi 6 órába de akkor is "engedélyt" kell kérni a munkáltatótól amit ő el is utasíthat. vicc az egész, és persze a munkáltató jár jól mert ugye kismama után is máshogy fizet.. és mégis...
2013. jan. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7es teljesen jól írta. Ma felvesz, holnap kirúg. Semmi nem véd. Bár ezt azért rögtön nem teszik meg, mert a kirúgáshoz alapos indok kell (az nem alapos, hogy ott a gyereked, és majd sokat leszel vele táppénzen, vagy hogy vettek fel embert a helyedre és nincs annyi munka...) Szóval ha csak így kirúgnának valakit, az simán mehet a munkaügyi bíróságra, és nagy eséllyes nyerni is fog.

Saját esetem: Úgy jöttem el szülni, hogy várnak vissza. Az utolsó hónapban nem dolgoztam csak, de pusztán azért, mert tél volt, és 50km-t kellett volna utaznom hTuóban, amit nem vállaltam már be...még jó.

Tudták, hogy a gyermekem 1,5-2 éves kora körül szeretnék visszamenni dolgozni. Mikor eljött ez az idő, megkerestem a munkáltatóm. 2hét hezitálás után azt mondta, hogy jobban szeretnék, ha közös megegyezéssel felmondanák (tett egy ajánlatot), vagy tud alkalmazni 4v8órában, "majd keresünk neked valamit..."kijelentéssel. Ez utóbbiból nem kértem :o(

Így végül elkezdtem alkudozni, feljebb tornáztam az ajánlott összeget, és elváltak útjaink...

Sajnos mindez pont tavaly júni v. júli elején történt, amikor változott az Mt.

Most februárban tölti a lányom a két évet, addig gyeden vagyok, és munkát keresek.

Sajnos nem tartottam volna jó megoldásnak, hgoy visszamenjek -főleg így, hogy nem várnak szívesen. Az jót nem eredményezett volna: vagy kirúgnak pár hónap elteltével (okokat gyártani nem nehéz), és akkor nem kapok egy fillért se, vagy olyan lehetetlen helyzetek és feladatok elé állítanak, hogy én mondjak fel, és akkor szintén nem kapok egy fillért se...

Sajnos ilyen világot élünk! Hát ez az én esetem.

Azért mindenkinek sok sikert kívánok az újbóli munkába álláshoz!

2013. jan. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*hTuóban= hóban
2013. jan. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!