Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Sajnos nem érzem túl jól...

Sajnos nem érzem túl jól magam, ez lehet vakbélgyulladás? Bővebb lent. Ill, mit csinál a belgyógyász?

Figyelt kérdés

Pár napja (vagy lassan már egy hete) fáj jobb oldalt a hasam (a jobb bordám alatt). Egyszer jobban, egyszer kevésbé. A mai napon többször volt hányingerem, szédültem is. Minimálisan az említett hely nyomásra érzékeny. Hányás nem volt. Étvágyam normális, bár gyorsan megtellek (ezt betudhatom a meleg miatt is, ilyenkor kevesebbet szoktam enni, több folyadék fogyasztás miatt).

Azt még megemlíteném, hogy ezek a jobb oldali fájások azután jelentkeztek, hogy alkoholt fogyasztottam. Ez közrejátszhat?

Ez esetleg lehet valami más szervi betegség is?

Esetleg csak a meleg miatt érzem magam így?


Illetve valaki tudna leírást adni, hogy mit csinált/vizsgál egy belgyógyász? Nagyobb szavakban is jó.


Köszönöm az értelmes válaszokat! :)


N



2016. júl. 12. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
a bizonytalan hasi fájásokkal kötelező orvoshoz menni - holnap indulás
2016. júl. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nekem is ott szokott fájni,ha kicsit sokat piáltam. a máj elvileg nem fáj, gyakorlatilag mégis van ott valami érzés,legalábbis szerintem :D belgyógyász az átnyomkodja az említett területet,kitapintja van-e valami megnagyobbodás. bár ezt sima háziorvos is meg tudja csinálni. nem hiszem h vakbél,arra még a láz,székrekedés jellemző,szédülésed hányingered lehet melegtol is. vagy a pia :D de azert menj el mihamarabb,mert nem mindenkinél produkálnak ugyanolyan tuneteket. a háziorvosod megnyomkodja a hasad,ha van ott valami gond,azt ő is érezni fogja.

nekem is volt ilyen,azt mondta h ha pár nap múlva nem múlik,akkor el kell mennem kivizsgálásokra,de hál isten elmúlt.

2016. júl. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Folyamatosan fáj? Annyira, hogy fel sem tudsz egyenesedni? Az öcsémnek már volt, de őneki ételmérgezés is közrejátszott. Mindegy. A bélgyógyász kivizsgál:

Megröntgenez, vért vesz. STB.

Ha gyulladást állapitott meg, rátesz infúzióra, es mütéttel kiveszi a vakbeledet. Csak utána a vágásra nagyon Kell vigyázni, nehogy felhasadjon.


Amúgy ezek a tünetek utalhatnak egy egyszerü kis virusra.;)

2016. júl. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jobb bordaív alatt a májad,meg az epehólyagod van,ill. A haránt vastagbél. Kiadósabb piálás után a puffadás miatt is fájhat. Vakbélgyulladásnál nem ott fáj. A belgyógyász megnyomkodja a hasad-pontosan tudja hol kell,és a visszajelzésedből,hogy hol fáj,tudni fogja,mi a baj, laborvizsálatot kér,vagy rtg.-t,ultrahangot,amennyiben szükségesnek tartja. Műteni nem fog,olyat a sebész tesz.

Jobbulást!

2016. júl. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ftf1983 ***** válasza:
Egyértelműen máj, irány az orvos!
2016. júl. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Kedves 4.válaszadó!

Nem írok "hülyeségeket"! Te még nem hallottál arról, hogy valakinek kiveszik a vakbelét?

2016. júl. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!