Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mindig olyan érzésem van...

Mindig olyan érzésem van mintha szédülnék. Az orvos azt mondta hogy ez nem igazi szédülés csak úgy érzem! Mi okozhat ilyet?

Figyelt kérdés
Még annyit hogy pajzsmirigy alulműködésem van. Ez lehet kiváltó ok?
2008. szept. 29. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A szédülés-érzésnek sokféle oka lehet, és attól is függ, mennyi idős vagy.

Okozhatja alacsony vérnyomás, vérszegénység, idegrendszeri betegségek, mint pl. depresszió, pánikbetegség, valamint a fül egyensúly-érzékelésének zavara (Meniere-szindroma). Idősebb korban a nyaki csigolyák meszesedése miatti vérellátási zavarok miatt lehet.

Nekem is ez a bajom, nem forgó szédülés, hanem bizonytalanság-érzés, ami nálam néha pánikszerű állapotot okoz.

Mivel nekem volt már depresszióm, először azt mondta az orvos, hogy biztos idegi alapon van, szedjem rendesen a gyógyszereimet. Miután nem javult, elmentem az ideggondozóba, ahol elküldtek röntgenre, és kiderült, hogy a nyaki meszesedés a bűnös. Elektroterápiás kezelésre jártam 2 hónapig, amitől elmúlt. Sajnos, az utóbbi időben néha újra érzem, de hát már elmúltam 40, és a meszesedés nem fog megszűnni, csak rosszabbodik.

Ha te fiatalabb vagy, akkor az egyéb okok között kell keresgélni.

2008. szept. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Én 24 éves múltam! Nekem is azt mondták hogy idegi alapon van, az utóbbi időben elég sokat stresszelek és nem pihenek(2 pici baba :) , és volt 2 komolyabb pánikrohamom is! De már jártam pár orvosnál, és nem igazán találtak sehol semmit.
2008. szept. 29. 11:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a legtöbb esetben valóban pszichés problémák okozzák, bár ezt mostanában szinte minden létező betegségre ráfogják.

Azt még kifelejtettem, hogy a Gingko Biloba hatóanyagú gyógyhatású készítmények javítják az agyi vérellátást, így ilyen tünetekre is használnak. Recept nélkül kaphatóak.

2008. szept. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A palyzsmirigy alulműködés alacsony vérnyomással jár,ezt az orvosodnak is tudnia kell.És milyen válasz az hogy csak úgy érzed,csak akkor érzed ha tényleg szédülsz.Mértek vérnyomást?Lehet hogy normális az értéked általában,de pl ha hirtelen felállsz v hajlongsz v ha fáradtabb vagy leesik.Amit magadtól tehetsz az az,hogy fokozod a napi folyadékbevitelt min napi 3 l-re.Ez lehet ,hogy segít.És tényleg jók lehetnek az agyi keringésfokozók is,de hát azt is az orvosodnak kellene felírnia,mert ebben a betegségben hasznos lenne.És ne hagy magadnak bemagyarázni,hogy nem is érzed csak gyagyás vagy.Jobbulást!
2008. szept. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!