Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az agydaganattól is lehet...

Az agydaganattól is lehet magas a vérnyomás?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 16. 19:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Az agydaganatnak számos különböző tünete lehet, ami jóval feltűnőbb, mint a vérnyomás megváltozása.

A vérnyomás sok más hatásra is megnőhet, és az agydaganat nagyon ritka, úgyhogy ha nincs más tünet, akkor más ok valószínűbb.

2010. ápr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

figyelj, nálam tény hogy van agydaganatom, és érzem h magas a vérnyomásom, és fél éve voltam MR en, és arra lennék kiváncsi, hogy a hirtelen megemelkedett és csillapíthatatlan vérnyomásom esetleg lehetséges hogy a növekedő daganat jele is lehet?

mert egyre jobban fáj a fejem és feszít


de amugy azóta olvastam h agyalapi mirigy daganat okozhat magas vérnyomást



köszi


24L

2010. ápr. 16. 23:15
 3/17 A kérdező kommentje:
mit tegyek hogy higabb legyen a vérem, és mikor magas a vérnyomásom vérezzen az orrom? mert lehet akkor megkönnyebbülne a fejem ha kivérezne kicsit
2010. ápr. 17. 00:45
 4/17 anonim ***** válasza:

"érzem h magas a vérnyomásom"


Nem nagyon lehet érezni. Mérés kimutatta?


"a hirtelen megemelkedett és csillapíthatatlan vérnyomásom esetleg lehetséges hogy a növekedő daganat jele is lehet?

mert egyre jobban fáj a fejem és feszít

de amugy azóta olvastam h agyalapi mirigy daganat okozhat magas vérnyomást"


Ugyebár adenomáról beszélünk. Ez lehet ACTH-kiválasztó adenoma, ennek egyik tünete a magas vérnyomás. Mint minden daganatnak, ennek is van ugyanakkor tömeghatása. Ennek következménye fejfájás is lehet. A vérnyomás és a fejfájás között ebben az esetben vagy van, vagy nincs összefüggés.


"mit tegyek hogy higabb legyen a vérem, és mikor magas a vérnyomásom vérezzen az orrom? mert lehet akkor megkönnyebbülne a fejem ha kivérezne kicsit"


A legfontosabb lenne elfelejteni az ilyen öngyógyítási kísérleteket és rögtön orvoshoz menni.


Ha magas a vérnyomásod, azt csökkenteni kell. Ha a daganat veszélyessé vált, mert pl. túl nagy, akkor meg kell operálni.


Az adenoma általában jól operálható, és a gyógyulás általában teljes és végleges.


Ha már ilyen hatásai vannak, akkor kockázatosabb bent hagyni, mint megműteni. Persze ezt az orvosokkal kell megbeszélned.

2010. ápr. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

tudom, de én járok orvoshoz, endokrinológushoz, és csak évente szokták nézni az MR t, most voltam 5 hónapja, a házi doki leszarja mi a bajom, még egy vérnyomást sem mér, vagy röntgenre sem küld el, max kiír táppénzre, meg felír valami szart

és igen fél centis adenómám volt a multkor,

nagyon magasak a hormonjaim, nem csak a prolaktin hanem négy másik


de elég sovány vagyok, és nincs más látszólagos tünetem, csak ez, meg az h hőhullámaim vannak 24 évesen hormonzavarm iatt, meg h ritka és rendszertelen a vérzésem, csak a cickafarkfű tea állította be, a fiogamzásgátlók nem, bromocriptin daganat visszahúzót szedtem, de besárgultam tőle és rosszul lettem, most fogamzásgátlót szedek amit csak betegek szedhetnek, Cypromixet, mert nekem PCO betegségem van, tele van mindkét petefészkem számtalan cisztával és nem volt peteérésem, és az emlőmben is van ciszta, meg ez enzim és cukor anyagcsere zavarral is jár, ettől magas az inzulinom és leesik mindig a cukrom....ez örökletes nálam, anyai apa ágon is, de többieknek pajzsmirigyben jött ki


szedtem fokhagymát, étcsokit, banánt, mert ezekben sok ak álium és értágító mnit ak offein és leviszi a vérnyomást, gyógyszert is szedtem rá de nem hat


sztem a daganat nyom


még nem operálják, az egy centiset a makroadenomát szokták operálni, ha a bogyók nem segitenek

2010. ápr. 17. 11:49
 6/17 A kérdező kommentje:

lehet érezni h magas a vérnyomásom, mert olyankor erősen lüktet a halántékom, a tarkóm meg a nyakam, és szúr közben, és fáj, meg a zsivem is össze vissza ver olyankor, amikor leesik akkor meg nem fáj a fejem, csak elkap a hányinger, a fáradság és csillagokatl átok meg elsápadok

akkor alig érzem a pulzusom

amikor vércukrom esik le, akkor is fáj a fejem, de nem lüktet erősen, és olyankor lever a víz, szintén émelygés, remeg a kezem meg a térdem a gyengeségtől, kívánom az édeset, és az édességtől elmúlik a fáradságérzésem, a fejfájásom és a remegés is, meg az h fázom, és kívánom olyankor nagyon az édeset meg a sok vizet.

2010. ápr. 17. 11:51
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem vagyok a kezelőorvosod, ezért nem sok értelme van, hogy ide írogassak. A bromocriptint a prolactinomákra írják fel. Ha vérnyomásproblémád van, akkor még az is lehetséges, hogy ez egy vegyes felépítésű adenóma (ami ellen a bromocriptin nem is olyan hatásos), ami prl-t és acth-t is kiválaszt. Vagy tudom is én, micsoda. Fiatal nőknél az az alap, hogy a prl-t feltételezik, mert ez a leggyakoribb.


A rossz közérzeted hátterében akár szorongás, pánikbetegség is meghúzódhat. Ennyi betegséggel nem csoda, ha az ember ideges.


A vérnyomást stb. mérni kell, ahogy a cukorszintet is. Ha megvannak otthon ezek a műszerek, akkor vedd úgy, hogy nem szóltam. Ha nincsenek, akkor szerezd be őket. Jobb tudni ezeket az adatokat, mint találgatni. Vezess naplót a fejfájásodról, a cukorszintedről és a vérnyomásodról!


Az ember nem nagyon "érzi" a vérnyomását, csak egészen extrém értékeknél, de ott is bizonytalanul. A pulzust ha magas vagy alacsony, már inkább érezni.


A cukorbetegség megint más történet, a te esetedben van egy konkrét oka, de maga az adenóma is befolyásolhatja.


Ha a fejed egyre jobban "fáj és feszít", akkor rögtön neurológushoz kell fordulni, szerintem nyugodtan bejelentkezhetsz neurológiára azzal, hogy sürgős.


Nem érdemes találgatnod, idegeneket kérdezgetned, hanem szakorvosoknak kell a végére járnia a témának. Ha nem utalnak be, MR-re vagy CT-re önköltségen is befeküdhetsz (mondjuk ez nem olcsó: 20-30 ezer Ft, a mérleg másik serpenyőjében viszont az egészséged van).

2010. ápr. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

igen, pánik beteg és depressziós vagyok, de elvileg ezt mnod a daganat és a hormonok is kiválthatják, de mostanában elég nyugodt szoktam lenni, 5 éve kezeltek ezzel, 19 éves voltam akkor

a cukrom inkább le szokott esni, magas az inzulinom, vagyis ugrál, de ritkán mérik, ezért még nem állapították meg h cukros lennék, de a PCO ami nekem van az ezt okozza, meg cukoranyagcsere és enzim zavarokat is, mert utánanéztem, de ezeket sajna az endokrinológusom ilyen részletesen nem közölte velem. Sőt neten egy pesti agysebész is a fúrumon olvasottak alapján felajánlotta nekem szóbani segítségét és esetleg a kezelés lehetőségét, és beszélt műtétről is, ha mikro adenóma, akkoris műtik, ha a gyógyszer nem segít és nagyon fáj, mert fontos központi idegrendszereket nyomhat, elsősorban a látásért és a mozgásért felelős idegeket.


Hát igen nekem kombinált adenómám van, fél centis, MR vizsgálat mutatta ki 5 hónapja, és azóta csak magasabb lett a prolaktinom, mert hormonvizsgálaton nézik nekem rendszeresen.

Gyógyszert nem szedtem már ez idő alatt, de most megint kezdtem szedni egy másikat, a cypromix fogamzásgátlót, ami direkt cisztákra van és az ösztrogént növeli a férfi hormont visszaszorítja. Biztos több rétű nálam a daganat, mert négy féle hormonom is túl magas lett, és amit hasi UH n nem, azt hüvely UH n kmutatta a vizsgálat, hogy mindkét petefészkem számtalan cisztát tartalmaz, de peteérésem nem volt még gyógyszer nélkülözések özben sem sajnos, ezért menzim sem volt, de 24 évesen már voltak hőhullámaim, és egyre soványabb lettem a betegségtől, viszont a TSH m az jó, de apai anyai ágon baj van a rokonaimnak velük, örökletes, csak rajtam máshogy jött ki

nem vagyok túl szőrös, túl pattanásos sem, annak ellenére h tök zsíros a bőröm, jobban mint tini koromban, de csak a t vonal, a hajam meg a dekoltázsom, máshol tök száraz.

a vérnyomásom meg a gyógyszerek, kálium tartalmú értágítók sem a fokhagyma nem viszi le.

Azt mnodták lehet kéne műteni, de persze ezt nem orvos mondta. de van orron át történő agyműtét is, azon keresztül hozzá férnének az agyalapi mirigyhez? tudom kicsi a mirigy, de melyik felén található az agyamnak? Mert nekem a jobb oldalon szokott fájni inkább, és a tarkómnál meg a halántékomnál, sőt arcom és nyakam alatt is erősen lüktet, a karom meg néha zsibbad, mintha rossz lenne a vérkeringésem, és nagyon fázom mostanában.

Azt tudom h vérszegény vagyok erősen.

De mostanában nem stresszelem magam.

Vettem ma vérnyomásmérőt, a volt barátom anyja cukros volt, már meghalt, ezért most megkapom tőle a vércukor mérőt is.

Ki ad nekem beutalót a neurólógiára? Csak belgyógyász szakorvos adhat azaz Endokrinológusom, vagy házi orvos is?

2010. ápr. 17. 18:00
 9/17 anonim ***** válasza:
A háziorvos beutalhat akárhová.
2010. ápr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

a házi orvos gasztroenterológiára is csak a radiológus utasítására volt hajlandó beutalni, de nem azért, mert nem lehet neki, hanem mert szimplán szarik a betegeire sztem


a belgyógyász szakorvos kaihez járok ő nem utalhat be?


vagy váltsak orvost? remélem a másik körzeti házi dokihoz is tartozhatom, tehát h nem kell fizetni neki maszek alapon, mert lehet az egészség az első, de nekem nincs rá pénzem h a házi doki is maszek legyen meg a fogorvos is meg a nődoki is


amúgy az agyműtétért kell fizetnem? vagy csak ha magánklinikára megyek???

2010. ápr. 17. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!