Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hasfájás. A stressz okozhatja?...

Hasfájás. A stressz okozhatja? Kivizsgáláson minden negatív volt, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapja vakbél gyanúval kerültem be az ügyeletre, kivizsgáltak (uh,röntgen,labor,több orvos is megnézett), végül hazajöhettem, nem vakbél, nem találtak semmi eltérést,jók voltak a leleteim, probiotikumot ajánlottak.

Akkor egy időre rendeződött a dolog, de mostanában megint sokszor fáj a hasam, nem egy fix helyen, van, hogy fent a bordaívnél, van, hogy oldalt...

Elég stresszes most az életem a munkám miatt, lehet ez az okozója?

Mindenképp visszamegyek az orvosomhoz, csak érdekel, hátha van valakinek hasonló tapasztalata.



2016. júl. 24. 07:52
 1/6 A kérdező kommentje:

25/N

A menszesz rendben, terhes biztos nem lehetek

2016. júl. 24. 07:56
 2/6 anonim ***** válasza:
Uh, rtg., labor nem elég egy teljes kivizsgáláshoz!!! Pl. gyomortükrözésed , béltükrözésed volt-e? Székleted renben van? A folyamatos hasfájás nem normális, mindenképp teljes körű kivizsgálás javasolt!!! Persze stressz is okozhatja (hihetetlen, mire képes a szervezet), de mindenképp ki kell zárni hogy komolyabb betegség is lehet a háttérben! Járj vissza a dokid nyakára ha nem múlik, ne hagyd lerázni Magad! Gasztroenterológus szakorvos felkeresését mindenképp javasolnám!
2016. júl. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A székletem rendszeres, igaz elég kemény, érzem néha, hogy "feszít" belülről.

Mindenképpen felkeresem első körben a háziorvosom (belgyógyász egyébként).

2016. júl. 24. 08:17
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ügyeleten csak azt tudják kivizsgálni, hogy van-e akut hasi kórképed. ha nincs(és ugye effektív semmi ilyen jellegű bajod nincs, mert minden negatív lett) akkor sebészhez hiába mész, nem tud mit csinálni.


Amit első is írt, hogy gasztroenterológust keress fel.

esetleg írhatnád, hogy miket eszel, milyen tüneteket észlelsz stb, hátha valami élelmiszer intolerancia van a háttérben.

2016. júl. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Próbálok változatosan étkezni, a tejet teljesen elhagytam (helyette mandulatej), mert elég sűrűn hasmenést okozott. Úgy veszem észre, hogy ha néha megeszek egy joghurtot pl attól nincs bajom.

Elég sokat puffadok, szelesedem.

2016. júl. 24. 08:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Lehet bármi a háttérben. IBS, Chron-betegség, laktóz intolerancia, lisztérzékenység, stb. Mindenképp gasztroenetrológus szakorvos tudja csak kivizsgálni....sima belgyógyász nem sokat ér 😩
2016. júl. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!