Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Antidepresszáns abbahagyása...

Jelta kérdése:

Antidepresszáns abbahagyása utána jelentkezhet "áramütés érzés" a fejben?

Figyelt kérdés
1 év után abbahagytam a gyógyszer szedését. Semmi gondom bajom nincs kivéve ezt a furcsa érzést a fejeben. Mintha áramütés szerű apró bizsergő érzés lenne a homlokomban bizonyos fejfordítás és pislogás,szemmozgatás közben. Kb. 2 napja kezdődött előtte hagytam el a gyógyszert aminek a neve Dalsan volt. Az orvos akinél voltam 1 évvel ezelőtt azt mondta, hogy 1 év után szépen leállok róla és megnézzük, hogy javult e a helyzet. Azok a gondok amikkel oda mentem elmúltak. Teljesen jól érezném magam ha ez nem lenne. Sok ilyen gyógyszerre rá van írva ez mellékhatásnak. Na de ez az abbahagyás utáni elvonási tünet is lehet? Ha igen mikorra múlik ez el? Volt már valakinek ilyen?
2016. aug. 19. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha előírás szerűen lassan, fokozatosan csökkentve hagytad el a gyógyszert, akkor az elvonási tünetek minimálisak. Tudom, mert én is így hagytam el. Gyakorlatilag nem is voltak elvonási tünetek. Különben a Te gyógyszeredre, ha rendben elhagyod ( nem egyszerűen abbahagyod a szedését) néhány napot ír a tünetekre.
2016. aug. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

AZ 1 év nem tűnik elégnek, pláne, hogy abban már a hosszú, lassú leállás is benne kellett legyen.

Nekem előtte volt ilyen, mint tünet, nem pedig a mellékhatás.

2016. aug. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem mellékhatás hanem megvonási tünetre gondoltam. Mert a gyógyszert most hagytam abba. Kb. két hét alatt feleztem a gyógyszert... Vagy ez túl gyors volt?
2016. aug. 20. 00:48
 4/4 anonim ***** válasza:
ez mellékhatása a gyógyszernek
2016. aug. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!