Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek, hogy reggel...

Mit tegyek, hogy reggel rendszeresen el tudjam végezni a nagy dolgomat?

Figyelt kérdés

Jön a suli időszak és már előre félek, hogy nem fogok tudni reggel nagy wc-re menni. Ebben az évben is megszenvedtem, mert reggelente sohasem jön az inger, csak amikor elindulok otthonról.

5kor kelek és 6-negyed7kor már a buszmegállóban vagyok, hiszen fél 7kor jön a buszom és mindig ekkor jön rám... ha a buszon vagyok, ha a megállóban, de mindig akkor, amikor sehogy sem tudok elmenni wc-re.. nagyon idegesít, mert szenvedek tőle és mivel a bélgázom is sok, még az is rátesz...

Mit tegyek, hogy reggel fél 6 körül már tudjak kaksizni? Szeptembertől ugyanis 6 órási busszal fogok bejárni..

Nem akarom egész nap visszatartani a kakit és a pukit.. nem ehetek tejes dolgokat, mert laktóz érzékeny vagyok, ugyanígy a tojással és a barackkal. Iszok eleget, 1,5-3l megvan egy nap, az étkezésem is rendben van. Levest mindig eszek, zöldség, gyümölcs is és csak vizet iszok.

Nagyon szeretném, ha reggel pontos időben tudnék kaksizni...mindent kipróbáltam már :(



2016. aug. 29. 13:21
1 2
 1/12 mantis religiosa ***** válasza:
100%
Mindeneste készits be egy nagyobb pohár vizet. Reggel ébredés után idd meg, 15-20 percen belül megjön az inger, lehet még hamarabb is. Az enyhén állott víz csodákra képes!n :-)
2016. aug. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ihatsz kávét? Nem kell sok, 1-2 korty. Néhány embernél az is meghozza az ingert 5 percen belül.
2016. aug. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kávé és ásványvíz, tuti kombó.
2016. aug. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nem szoktam kávézni, de kipróbálom. köszi a válaszokat!
2016. aug. 29. 15:01
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Én meg azt javaslom, hogy aludjál. Nem kell hajnali 5-kor felkelni egy 6 órás induláshoz, csak azért, hogy beleférjen 20 perc erőlködés a retyón. (Meg egyébként is, mit piszmogsz ennyit?). És nem kell a busz előtt 20-25 perccel ott szobrozni már a megállóban, aztán figyelni, hogy jaj, jön az inger.

Akkor kell kakkantani, ha jön az inger, ha meg nem lehet, 1-2 órát mindenki vissza tudja tartani. Sokan bele vannak szerelmesedve ebbe a reggeli naponta történő tojásba, de miért is??

Én 100-ból 1x intézem itthon reggel, nincs az az isten, hogy még emiatt is rövidítsek az alváson, meg egyébként sem kell naponta. Pont az baj, hogy rászoktattad maga, túlzottan ütemezed, így aztán minden reggel izgulhatsz, hogy éppen mikor akar reggelente jönni. És ha nem jön, vagy pl elalszol, akkor máris bajban vagy, ahogy a mellékelt ábrai s mutatja.

2016. aug. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Volt már velem, hogy majdnem bef.stam, mert visszatartottam 1-2 órán át. Nem megy nekem ez a visszatartás, mert nagyon tud fájnj tőle a hasam... sajna ilyen hasfájós vagyok és már elegem van belőle. Es igen, ha nem tudok reggel wc-re menni, akkor egész nap bajom van!
2016. aug. 29. 22:26
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

nemtudom megoldódott e már a dolog,de azért leírom :)

nekem a kv segít.felkelek,megiszok egy nagy pohár vizet,majd egy kis keksz mellé megiszom a kvmat,és amíg készülődök,öltözök aközben rámjön..:D (én is laktózérzékeny vagyok,laktózmentes tejszínt vettem hozzá)

2016. szept. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem segített a langyos víz és nem kávézok
2016. okt. 9. 19:52
 9/12 anonim ***** válasza:
Az embernek ki kell alakítania az adott életritmusának megfelelően az élettani ritmusát is. Engem anyám kisgyerek korom óta arra szoktatott, hogy reggelizés után rá kell ülni a bilire vagy WC-re. Ennek élettani háttere az, hogy az étkezés maga kivált egy fokozott bélmozgást, ami a székletürítéshez vezet. Mindehhez természetesen biztosítani kell azt a "rítust", ami feltételes ingerként a végeredményt szolgálja: adott reggelizés, nyugodt WC-zés közben olvasás vagy rejtvényfejtés stb. Nem kell elfelejtkezni arról, hogy az elfogyasztott étel a szervezetben általában 24-48 ó alatt jut el a szájüregtől a végbélig (egyénileg kitapasztalható). Egy biztos: ha reggel ötkor kelsz, akkor az előző napi utolsó étkezés délután 5 előtt történjék, mert különben az utolsó étkezéssel bevitt anyagok még az emésztőrendszer fentebbi szakaszaiban vannak, akár félig emésztett állapotban és a vércukor szint sem kellően alacsony ahhoz, hogy éhségérzet vagy fokozott bélmozgás lépjen fel. A tornaórákon megismer háton fekve elvégzett "biciklizés" és minden más olyan mozgás, ami a belek mozgását elindítja vagy fokozza, az jó hatású. Az esti utolsó étkezés során ajánlatos erjesztéssel készült tejterméket fogyasztani (pl.kaukázusi kefir), mert a tejsav baktériumokra szükség van a bélrendszerben.
2016. okt. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ezt így túlmisztifikálni. Ha szimplán az étkezés már székelési ingert váltana ki, akkor mindenki naponta 5-6 alkalommal a retyón ülne. De akik ebben hisznek, azok biztos. A reggeli kakkantást 99%-ban a megszokás váltja ki. Akármit eszel-iszol az 5-10 perc alatt nem jut oda le, hogy az dolgozzon.
2016. okt. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!