Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Napi egy óra biciklizés...

Napi egy óra biciklizés fejleszti az állóképességet?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttem biciklire váltok ezentúl munkába menet.Egy jó 4 km-ről van itt szó,amit lemérve 30-30 perc alatt lehetne megtenni.

Sajnos az utóbbi időben semmilyen sport nem játszott szerepet az éltemben,és ezáltal eléggé ellustultam.

Nem vagyok túlsúlyos,egyszerűen csak érzem,hogy sokkal hamarabb elfáradok és kevésbé bírom a tempót,legyen az munkahelyi jövés-menés,sétálás,vagy egyéb olyan cselekvés,amihez állóképesség kell.


Szerintetek idővel javít majd az állóképességemen?


Tudom,ezzel nem lehet megváltani a világot,hiszen ennél sokkal több sport szükséges egy ember életébe,ám egy olyan valakinek,aki eddig mindenhova metróval,busszal,kocsival ment ez jelent némi pozitívot majd az életébe?


23/F


2016. szept. 8. 03:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt azért 15 perc alatt le lehet tekerni. A semminél több, sportnak erős túlzás napi 8km 23 évesen, már ha egészséges vagy.

Mindenesetre jobb mint autóval járni és az a napi 30 perc is több mint a semmi. Megizzadni nem fogsz, de legalább teszel valamit az ellustulás ellen.

2016. szept. 8. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Molyember ***** válasza:
Valamit elszámoltál. Biciklivel akkor tart fél óráig 4 km, ha a válladon viszed.
2016. szept. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sokat javít, feltéve, hogy nem 8 km/h-s átlagsebességgel csinálod, hanem legalább 20-szal, de inkább 25 körül.

A nyugalmi pulzusodon tudod majd ellenőrizni a hónapok alatt. 50 ütés alatt a nyerő.

2016. szept. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!