Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Autoimmun betegség? Mit...

Autoimmun betegség? Mit tudtok róla?

Figyelt kérdés
A neten már olvastam erről a betegségről és tudom milyen betegség.De ki lehet nőni?Gyógyszert kell ennie a betegnek mindig?
2010. ápr. 22. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Huhh, az autoimmun egy gyűjtő fogalom, rengeteg kategóriája van. Van ami a tüdőt, bőrt, beleket támadja meg. A párom egy ilyenben szenved, szed gyógyszert.
2010. ápr. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rokon kisgyerekről derült ki most ez.5 éves és az izületei fáj sokat neki.Keze-lába.Ügye kinövi még!
2010. ápr. 22. 21:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem valószínű, de ne nekem higgy! Az orvosát kérdezd meg, mert a terápia általában személyre szabott.
2010. ápr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem valószínű. Az autoimmun betegségek lényege, hogy az immunrendszer a szervezet saját sejtjeit idegenként ismeri fel, és megtámadja, azaz önmaga ellen fordul. Ezeket ma nem nagyon tudják gyógyítani, csak kezelni, azaz biztosítani az együttélést a betegséggel, folyamatos orvosi kontroll mellett.
2010. ápr. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az autoimmun betegségeket nem lehet sem kinőni, sem gyógyítani, csak kezelni. Lehet, hogy a kezelés hatására javul, vagy megáll egy bizonyos szinten, de sok betegségnek csak lassítani lehet a progresszióját. Az a jó, hogy ilyen fiatalon kiderült, mert így még időben tudják kezelni. De meggyógyulni sajnos soha nem fog, és élete végéig orvoshoz kell járnia, mert kezelni fogják.
2010. ápr. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sokféle autoimmun betegség van. Van, amelyikkel teljes életet lehet élni (kezelés mellett), van, amelyik halálos.
2010. ápr. 24. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Azt lehet kinőni ami átmeneti autoimmun betegség,de viszont a krónikus ami 6 hétnél tovább tart azt nem lehet kinőni. Igen általában gyógyszert kapnak..(mint pl. én) a gógyszrek között van citosztatikum,szteroid stb...
2010. máj. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!