Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Autóimmun betegség őssejtbeült...

Autóimmun betegség őssejtbeültetés?

Figyelt kérdés
Nem igazán részletezném a dolgaimat csak annyi hogy 10 hónapja szültem cukros lettem az is vagyok(maradok) és most pedig a pajzsmirigyem is túlműködik! Annyit mondtak hogy autóimmun betegség! Köszi... És hogyan tovább??? Ma olvasgattam az őssejtbeültetésről! Mit gondoltok róla??? Azt olvastam hogy a cukrot és autóimmunt is rendbe tudja hozni!
2010. aug. 19. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért az nem egy rutinműtét, valamint rettentő drága is.:S TB tuti nem állja, mert a gyógyszerelés nekik olcsóbbnak tűnik.
2010. aug. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem állja sőt Mo-n nem is alkalmazzák ha jól tudom! z anyagi része húzós de valahogy megoldanám! Nekem a kérdésem az volt hogy valakinek esetleg tapasztalat stb! Neten nem sokat írnak a rossz oldaláról! Csak azokról akiknek segített és persze akik maradtak betegek! Nekem a lényeg az mi a mellékhatás vagyis pl ha megcsináltatom azaz elutazom ezért Pekingbe mire számíthatok 3 év múlva! Igen azt is tudom hogy ezt nem sokan tudják de lehet mégis akad valaki aki igen!
2010. aug. 20. 10:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Haematológiai és Őssjet-transzplantációs osztály térkép »»Szent László Kórház - 1097 Budapest, Gyáli út 5-7. -


11. épület - 3. emelet A-C oldal és 4. emelet - C oldal


Telefon: 06-1/ 455-


bővebben »»Osztályvezető főorvos: Prof. Dr. Masszi Tamás Ph.D.

2010. aug. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

az intézmény központi száma: 06-1-455-8100


- a * jelőltek közvetelnül hívhatók a 455-"mellék" hívószámon

2010. aug. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az en Edesanyam most eppen bent van a "box"-ban, ahol az ossejt transzplantaciojat megcsinaltak (a fentiekben a cim is mar le lett irva). Abban sajnos nem tudok segiteni, hogy a te betegsegedre mennyire lenne hatasos (valoszinuleg segitene, vagy akar meg is gyogyulnal?), de azt azert tudnod kell, hogy ha belevagod a fejszedet, az nagyon kemeny. Az ossejt terapia soran legyengitik az immunrendszert, szinte nullara, es a transzplantacio utan, ha minden jol megy (kb 3 het) kiengednek a korhazbol, de meg otthon 100! napig steril szobaban, azaz quaranten-ban kell lenned, es 1x-re csak 1 ember apolhat. Mind a kettotoknek maszk, kesztyu, vedoruha viselete kotelezo ha 1 legterben tartozkodtok. Napi agynemu, pizsi csere, szoba fertotlenites.. Maximalis higieniarol, es a mindennap friss etel fozese...

Nagy aldozat, kivaltkepp ha gyereke(id) vannak, ahogy azt irtad. Ha kapott (donor) ossejtet kapsz, az nem annyira biztos, hogy a kivant eredmenyt hozza, de ha a sajatodat veszik le, es adjak vissza, nagyobb az eselye a gyogyulasnak.

Szerintem konzultald meg a haziorvosoddal o mit ajanl. Valoszinu nem fogja nagyon reklamozni ezt a megoldast, miutan nagyon draga, de ha lelkiismeretes orvos, es tenyleg lenne ra lehetoseged, akkor segiteni fog. Ettol fuggetlenul hivd fel az emlitett szamot (455-1800), es kerj informaciot.

Amennyiben elutasitanak itthon, tudok valakit, aki tud segiteni az Egyesult Kiralysagban, ahol egyaltalan nem ritka, hogy kulfoldieknek csinaljak meg a transzplantaciot. De persze csak akkor, ha indokolt. Meg is csak kozelebb van, mint Azsia.

Minden jot, es kivanom, hogy meggyogyulj!

2010. aug. 23. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hú! Nagyon szépen köszönöm! Ez most sokkolt egy kicsit! Látom nem csak pénz hanem akarat és kitartás is kell hozzá!!
2010. aug. 23. 21:21
 7/7 anonim ***** válasza:

01:58-as vagyok megint. Bocsi, nem akartalak megijeszteni. Csak jo, ha az ember tudja, mire szamitson, ha erre kerul a sor. En meg mindig azt mondom, hogy nagyon-nagyon nehez, mind annak, aki atmegy rajta, mind a csaladnak, DE ha ezzel a modszerrel tenyleg lehet segiteni, akkor megeri az a 3 honap! Az "csak" 3 honap, mig az eletunk ennel sokkal hosszabb is lehet...

Van egyebkent mar a piacon egy nagyon jo etrend kiegeszito tabletta, az a neve, hogy Olimpiq StemXcell, (ossejt kapszula)nagyon draga, de jo dolgokat hallani rola.

Minden esetre Kinaba nem erdemes elmenni az ossejt terapiara. Ugy tudom, hogy tobb,mint 3 millio Ft-ba kerul, es meg van az eselye annak is, hogy nem lesz hosszutavon sikeres.

Akarhogy is dontesz, sok kitartast, es jo egeszseget kivanok!

2010. aug. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!