Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Púposan állok, milyen tornagya...

Púposan állok, milyen tornagyakorlatok segíthetnek rajtam?

Figyelt kérdés
Legjobban akkor látszik, mikor elfeledkezem magamról, és nem vigyázok hogy állok... Szörnyű tud lenni, főleg, hogy lány vagyok. Milyen gyakorlatokkal lehet segíteni a problémán?
2010. ápr. 23. 09:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Otthon tv nézéshez, tanuláshoz, tegyél be nyújtófát, partvisnyelet a hátadhoz, a karjaiddal átkulcsolva és a fejedre egy vastag szótárt, így ülj vagy járkálj. Aludni ha lehet, csak lapos kispárnán. És egy torna: hasra feküdni, kezek tarkón és lábösszeszorítással emelgetni fejünket felfele. Tapasztalatból beszélek, nekem ezek segítettek.
2010. ápr. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Plusz még homorításokat is csinálj, Azok is segítenek. Ortopédusnál voltál? Nekem ugyanez volt a bajom, bántottak is miatta,aztán kiderült,h gerincferdülésem van:((
2010. ápr. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

úszás, lovagás.

úszás úgy, h a fejes is benne van a vízben.

lovaglásnál meg az oktatód percenként piszkálni fog ha nem ülsz egyenesn :)

2010. ápr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Úszás mindenképpen, fej a vízben. De amit otthon is el tudsz kezdeni, minden reggel vállkörzések előre hátra. Ha reggelente megcsinálsz egy-két sorozatot (30-40 előre hátra) pár nap múlva már jobban fogod magad érezni.

Másik:

Egy szék támláját használod, mint bordásfalfok, olyan távol állsz tőle terpeszben, hogy a karjaid nyújtva legyenek rajta, majd egyik kezed a tarkódra teszed miközben a másik nyújtva a bordásfalon van, majd fordítva ritmikusan. Ebből is 20-30-at.

Illetve az is fontos, hogy belülről úgy érezd, hogy emelt fővel tudsz járni.

2010. ápr. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!