Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan segíthetnék a hugomon?

Hogyan segíthetnék a hugomon?

Figyelt kérdés

18 éves és egyre súlyosabb evési problémákat veszünk észre rajta. Eleinte csak húst nem akart enni, de most már ott tartunk hogy lassan szó szerint semmit nem hajlandó megenni. Csinos és nem mondja, hogy azért nem eszik mert fél hogy elhízik, de a megjegyzéseiből elég egyértelműen látszik hogy ez lehet a fő probléma. Ráadásul a lelkiállapota is egyre labilisabb, gondolom ez is összefügg az étkezési zavarokkal. Nagyon agresszívan reagál ha etetni próbáljuk, úgyhogy valahogy finoman kéne rávenni arra, hogy élvezze az evészetet, vagy legalábbis fogja fel, hogy ez egy szükséges dolog. Nagyon szeretnék neki segíteni, de nem tudom hogyan. Kérek mindenkit, hogy a bántó megjegyzéseit ne, csak a segítő tanácsokat küldje el.

Köszönöm szépen!


2010. febr. 10. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:
A lányomra is ilyen hülyeség jött rá 16 évesen. De nagyon figyelemmel kísértem. Két hetet adtam neki, na nézzük mi lesz? Már utálta a kaját, de azért kijött a konyha asztalhoz falfehéren, majd rosszul lett. Azt mondta egy falat sem megyen le a torkán. Leültünk, komolyan el beszélgettem vele, hogy ez hova vezet. Megmondtam neki ha ezt nem fejezi be teljesen összeszűkül a gyomra, és annyira le fog gyengülni, még járni sem bír majd. Pedig egyáltalán nem volt túlsúlyos. Segített a komoly elbeszélgetés. Utána napról napra többet evett, és kimásztunk együttes erővel ebből az ördögi körből. Még az elején vagytok ne hagyjátok!!
2010. febr. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi is hasonló helyzetben vagyunk. Mi is próbáltuk erőltetni az evést, de attól csak rosszabb lett. Elküldtük a háziorvoshoz, de az meg nem csinált semmit, holott ő is megjegyezte, hogy alacsony a testtömeg indexe. Aztán már úgy voltunk vele, hogy ha nem eszik, akkor nem erőltetjük. Kezdtünk neki mindenféle salátakülönlegességekkel kedveskedni, és egy idő után elfogadta. Most ott tartunk, hogy néha már sütit és csoki is eszik, és legalább egy kilót hízni is akar. Szóval nagy tanácsokkal nem tudok szolgálni, én úgy gondolom, hogy ha a húgod nem akar "meggyógyulni" akkor nem is fog sajnos.
2010. febr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerezd be ezt a könyvet, többet ér minden itteni tanácsnál, a szerző az ország egyes számú szakértője.

[link]


Próbáld lebeszélni elrettentő példákkal, vagy elvinni pszichológushoz. Az ilyesmit az elején lehet a legkönnyebben megállítani.

Elég szokatlan, hogy ennyi idősen kezdődjön, általában fiatalabb korra jellemző.

2010. febr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!