Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pajzsmirigy alulműködéssel...

Pajzsmirigy alulműködéssel lehet dolgozni?

Figyelt kérdés

A testvéremnek pajzsmirigy alulműködése van. Már 8 éve diagnosztizálták nála, gyógyszeres kezelést kap. Viszont rossz nézni mennyire elhagyja magát. 5 évig otthon volt, aztán vissza ment az egyetemre 35 évesen, de még mindig nem diplomázott le. A lakásuk rendetlen és egyre kevesebbet mozdul ki. Szerinte a betegségével semmit nem lehet csinálni.

Van pár munkatársam akik szintén ebben a betegségben szenvednek és rendesen dolgoznak, aktívak. Szeretném ha a testvérem elhinné, hogy ezzel együtt lehet élni, csak neki is tennie kell a dolgokért. Aki ebben a betegségben szenved, nektek milyen tapasztalataitok vannak erről?



2016. szept. 24. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Keresztanyam ugyanevvel a betegseggel teljes eletetel, van egy jol meno vallalkozasa, nagyon jol keres. Van egy felnott fia, van parja, itt vagyunk mi, a csaladja. Fodrasz es kozmetikus. Eleg, ha annyit mondok, hogy 3 honap alatt lazan kigazdalkodta egy 3 millios vadi uj szolarium arat? Boldog. Nem kell befordulni, ez nem a vilagvege. De ismerek ovonot, dadust, tanart, informatikus doktor csajszit, torteneszt... igazabol ez nem korlatoz semmiben. Ha normalisan beallitjak a gyogyszeret, nem szabad, hogy hatranya, rosszullete legyen emiatt.
2016. szept. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Nagyon jó orvosai vannak, tünetei is gyengék manapság, én úgy érzem, hogy inkább depressziós. Csak nem akarok ítélkezni úgy, hogy lényegében nemigen tudom milyen lehet ezzel a betegséggel együtt élni.
2016. szept. 24. 21:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A fejében kéne rendet tenni! A pajzsmirigy alulműködés egy viszonylag jól kezelhető krónikus betegség,mert a hiányzó pajzsmirigy hormont gyógyszerrel pótolni lehet és ez a legtöbbször szinte teljesen megszünteti a tüneteket,ha jól vannak beállítva. Persze ehhez az előírt időben el kell menni vérvételre és attól függően szedni a gyógyszert. Ezt mondjátok el neki,mert a betegségtudatát kéne egy kicsit csökkenteni.
2016. szept. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2016. szept. 25. 07:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Pontosan így van, jókat írt mindenki.

A leírtak alapján depressziós, semmi köze mindennek a pajzsmirigyéhez (én is tudok hasonló példát mondani, a testvérem szintén alulműködéssel szerzett 3 diplomát és dolgozik 10 éve fogorvosként, heti 6 napban, volt, hogy párhuzamosan több országban...).

Erre fogja, de minden bizonnyal, valami egészen más, lelki eredetű ok áll a probléma hátterében, amiről neked nem beszél, de elképzelhető, hogy ő maga sincs tisztában vele, hogy mi az.

Körülbelül lehetetlen küldetés, de próbáld meg elrángatni egy pszcihológushoz.

Valami olyan változásra van szüksége a depresszióból való kilépéshez, hogy fontosnak érezze magát, nap mint nap legyen miért felkelnie reggel.

2016. okt. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Próbáltam már beszélni vele a férje is, de iszonyatosan érzékeny a dologra.
2016. okt. 9. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!