Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pajzsmirigy alulműködéssel...

Pajzsmirigy alulműködéssel teherbe lehet esni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 26. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Miért ne lehetne? Nem a nemi hormonokkal van probléma hanem a pajzsmiriggyel. A kettőnek nem sok köze van egymáshoz.
2010. febr. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
na és meg is lehet tartani? ( engem is érdekel?)
2010. febr. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
olvastam,hogy nagyon nehéz teherbe esni de ha sikerül,nem biztos,hogy egészséges lesz:(elkeseredtem
2010. febr. 26. 19:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet. Az egyik ismerősünknek is ez van, évek óta kezelik a pajzsmirigyével. Most babár vár, 15 hetes.

A gyerknevelés témába a terhesség, teherbeesés alrovatban biztos találsz hasonló problémás kismamákat.

2010. febr. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Lehet egészséges a gyerek természetesen. Csupán annyi a különbség a többi terhes anyukával szemben, hogy mint minden más kismamánál akik állandó betegségben szenvednek (mint pl cukorbetegség vagy valamilyen szívbetegség vagy mint nálad, pajzsmirigy betegség) fokozott orvosi felügyelet szükséges és nagyon szigorúan be kell tartani az orvos utasításait és akkor nem lesz probléma.

2010. febr. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem évekkel ezelőtt eltávolították a teljes pajzsmirigyemet. Volt vetélésem is - bár nem a pajzsmirigyem miatt. Most 4,5 hónapos a kisbabám, gyönyörű és egészséges. Viszont havonta kellett pajzsmirígy hormon ellenőrzésre járnom, mert a terhesség teljesen felborította. Ha alulműködik a pm. a terhesség alatt, akkor a baba kerül veszélybe, szellemi problémái lehetnek később. Ha túlműködik, akkor a mamára nézve lehet veszélyes. Nem biztos, hogy szülhet természetes úton, mert túlságosan megterheli a szivet. Nekem az elején túlműködött, sokat olvastam a témáról és szenzációs (pajzsmirigyes) orvosom van, aki végig segített a terhességem alatt - mondhatni többet, mint a nőgyógyászom.
2010. ápr. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem alulmüködött és nem estem teherbe míg nem állítoták be a pajzsmirigy hormont, söt egyszer el is vetéltem gyógyszer változtatás miatt, amikor a gyógyszer menyiséget emeltük mert az felső ( a pajzsmirigy értékek itt fordítva vannak a sok az alulműködésre utal) érték nem volt jó és nem tudtuk hogy terhes vagyok ezért emeltünk és a magzat sajnos nem fejlődőtt majd elhalt így a terheséget meg kellet szakitani, de miután a gyógyszert be állították és a pajzsmirigy érték jó lett, szinte azonnal teherbe estem és rendszeres kontrolall egy egészséges kisfiucskának adtam életet aki már 6 hónapos!
2010. jún. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!