Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Pajzsmirigy alulmüködéssel...

Pajzsmirigy alulmüködéssel lehet fogyni?

Figyelt kérdés
Eddig Euthyroxot szedtem, de viszont az orvos azt találta ki, hogy 3 hónapig ne szedjem. Viszont én elkezdtem 1 hete egy 1400 kcal alatti étrendet és napi 20 perc guggolás,felülés,stb, + 8km séta. Tudok majd abban a 3 hónapban fogyni? Jelenleg 177cm és 99kg vagyok, kezdéskor 101 kg voltam, de az a 2 kg még semmi, a célom a 75 kg. Lehet tehát addig fogyni, ameddig a pajzsmirigyem alulmüködik? Ha esetleg valaki endokrinológus, vagy tapasztalatból beszél, akkor kérem válaszoljon :) 18/F

2016. júl. 20. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Először érdemes lenne beállítani a pajzsmirigy működést, ha jó a TSH, akkor érdemes elkezdeni a fogyókúrát.
2016. júl. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én fogytam úgy, de nagyon lassan és szigorúbb diétám volt és többet is mozogtam, mint te. Majd miután beállították a pajzsmirigy működést, határozottan gyorsabban fogytam és csak úgy mentek le a kilók. De a fogyás is egyénfüggő, van aki hozzám hasonló szigorú étrenddel és mozgással hosszú heteken át egy grammot sem fogyott. Nem tudni, hogy nálad mi a helyzet mivel az a 2 kg még biztosan nem zsír. Mindenesetre folytathatod az étrendet, ha az megfelelő diétás étrend, és majd meglátjuk viszont a mozgást kicsit növelhetnéd, ha sétálsz akkor érdemes gyorsgyaloglást csinálni, vagy biciklizz, ússz. Sajnos a guggolás, felülés, stb ilyen esetben nem sokat ér, csak erősít
2016. júl. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves előző válaszadó, nagyon a diéta és edzés szempontjából közelíted meg a dolgot, nálad minden bizonnyal pajzsmirigy alulműködés volt, amig hiába diétáztál, nem tudtál fogyni, majd utána beállították és elindult a fogyás.

Ehhez képest nálad, kedves kérdező volt egy alulműködés, amire szedted az euthyroxot, ha az orvos azt mondta, hogy ne szedd, akkor az azt jelenti, hogy minden bizonnyal vissza tudott hozni a normál működési tartományba, esetleg már közel a túlműködéshez.

Ez mindenek előtt nagyon jó hír!!

Ezek alapján sokkal könnyebben fogsz tudni fogyni, mint ezidáig, de légy óvatos a terheléssel, ha a túlműködés határán vagy, akkor sem a diéta, sem az edzés nem szabad. Fontos lenne tudni, hogy most pontosan mennyi a TSH értéked.

2016. okt. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!