Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit csináljak, hogy ne legyek...

Mit csináljak, hogy ne legyek állandóan hullafáradt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Bocsánat, kicsit hosszú lesz, nem muszáj elolvasni, mert a kérdés a lényeg, ezek csak a részletek.


Az a helyzet, hogy minden nap suli után holtfáradtan érek haza, vagy ha pontosan akkor nem is vagyok az, mire leülnék tanulni, úgy érzem teljesen lemerülök. Már-már belülről hasogat a fejem, annyira aludhatnékom van, emiatt nem tudok egyáltalán tanulni (az más kérdés, hogy nincs is kedvem hozzá, legalábbis a legtöbb tárgyhoz). Többször megpróbáltam már így suli után lefeküdni, de csak rosszabb lesz. Instant kávét iszom, de kb csak az íze miatt, mert hatása nincs, a tea ami hat esetleg, most kólát is szereztem... De semmi. Pedig sürgősen tanulnom kéne, mert holnap két dolgozatot is írok, az egyikre viszonylag sokat tanultam már, de ígyse megy... Ami ráadás, hogy sötétedés után valamiért mégkevésbé tudok figyelni.

Lényeg a lényeg, mit csináljak? Iskolában is rendszerint fáradtvayok, de nem végig, csak némely órán, általában a első-másodikon és az utolsókon. Néha van, hogy ha hirtelen felállok, fáj a homlokom és narancssárga meg sötét foltokat látok csak, ennek lehet hozzá köze?

Vagy mindez csak amiatt van, mert keveset alszom? Tizenegy körül szoktam tudni lefeküdni és hat tájékán kelek, de ez mindig változik, feküdtem már kilenc után és éjfélkor is. De ha eleget alszok (pl hétvégén) akkor is mindig fáradt vagyok.

Szedek vitamint és magnéziumot, bár csak most (nem ma) kezdtem. (Ma egyébként tuti, hogy alváshiány miatt vagyok fáradt, mert korán feküdtem és jóval korábban keltem (tanulás miatt), de egyébként...?)


Mit javasoltok, mit tegyek? Tanácsok?

16/l



2016. szept. 29. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szedj vitaminokat, és figyelj a folyadékpótlásra!


Időben menj aludni, legyen meg a napi 7-8 óra alvás!

2016. szept. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet betegség tünete is. Tudom a te korodban én is állandóan ilyen voltam, aztán elmentem orvoshoz ezzel és az eredményekből kimutatták, hogy pajzsmirigy túlműködésem van és ettől vagyok fáradt. Amióta gyógyszert szedek rá jobb lett, de teljesen nem múlt ez el.
2016. szept. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Figyelni fogok, hogy tartsam a vitaminokat. A folyadékpótlás ki is ment a fejemből, azzal mindig is bajom volt, bár azért arra is próbálok figyelni.

#2, akkor érdemes lenne rákérdeznem a gyerekorvosnál? Mondjuk azt hallottam, hogy ha pajzsmirigytúlműködése van valakinek, akkor az sovány(abb) is és ingerlékenyebb lehet. Az utóbbi jellemből kifolyólag igaz :D de az alkatom átlagos. Vagy ez téves infó volt?

Egyébként köszi a válaszokat, most valamivel jobban vagyok (úgy néz ki, a kóla kezd hatni) úgyhogy azt hiszem ideje leülnöm a tankönyvem fölé -.-

2016. szept. 29. 18:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen igaz, többnyire. Nekem túlműködésem van és 22 évesen is 47 kilónál nem tudok többet elérni. Édesanyámnak alulműködése van, vagyis neki éppen ellenkezően kövérebbnek kellene lennie, de egyáltalán nem az. Teljesen átlagos a súlya. Szóval a súllyal nincs mindig probléma. Endokrinológis foglalkozik ezekkel. De a gyerekorvosodat kell elősször ezzel felkeresni.
2016. szept. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nálam dettó ugyanez, viszont én orvoshoz mentem vele, egy vérvétel elég volt hozzá. :) Vérszegény vagyok, vitaminhiányom van és sokat stresszelek.
2016. okt. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 feco8888 ***** válasza:

C-vitamin !

Vitamin hiányos vagy!

Napi 5-6-gramm C-vitamint szedj az év 365 napján!

2017. dec. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!