Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Boldogtalan vagyok. Állandóan...

Boldogtalan vagyok. Állandóan csak a múltban akarok élni. Mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés
Utáltam a gimnáziumot.Alig vártam,hogy elballagjak.A gimis éveim alatt arról álmodiztam,hogy milyen jó volt az általános iskola,milyen jó lenne visszamenni.Azt reméltem,hogy majd elballagok,új környezetbe kerülök és jó lesz minden.Ez megtörtént.Most OKJ-n vagyok.De most rájöttem,hogy a gimi maga volt a Mennyország.Igaz,a közösség jobb,de úgy érzem,hogy elcsesztem az életem,nem mentem egyetemre,ráadásul ezzel se könnyű elhelyezkedni.Mehettem volna főiskolára,csak nem volt önbizalmam.Teljesen elveszve érzem magam,mint aki semmit sem ér.Múltkor majdnem sírógörcsöt kaptam.Érzem,hogy vége a gyerekkornak és csak rosszabb lesz.Kapuzárási pánik?Bármit megadnék,ha csak egy napra visszamehetnék a gimibe.Utáltam,nem volt egy normális barátom,mindenki csak csesztetett,a lányok is csak kihasználtak.De most mégis visszavágyom.Nem tudok önfeledten lenni,úgy érzem sehol sem jó.18 évesen élvezni kéne az életet,de nekem nem megy.

2016. szept. 13. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Keress egy pszichologust ha depresszios vagy.
2016. szept. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nézd, az OKJ-s képzések nem túl megterhelőek, jövőre jelentkezz egyetemekre, jobb pontokért menj jövő évben újra emelt szintű érettségire. Aztán ha gyengének bizonyulsz, akkor marad az OKJ és az önsajnáltatás.
2016. szept. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Soha ne magadat hibáztasd!
2016. szept. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hallgass Jethro Tull-t!
2016. szept. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kapuzárási pánik 50 éves kor körül jelentkezik, és pont az ellenkezőjéről szól, élvezni, habzsolni akarja az életet az ember. Neked kapunyitási pánikod van. :) Ma nem ritka. Régen nagyjából beleszülettek egy egzisztenciába, élethelyzetbe a gyerekek, a fiúk az apjuk mesterségét folytatták, stb. Ma minden fiatalnak meg kell találnia, hol a helye a világban, mi a dolga, mit keres, mi az élete célja, ez pedig nem könnyű, főleg úgy, hogy 6 éves korban bedugnak egy olyan intézményrendszerbe, ami minimalizálja az élettapasztalat-szerzési lehetőséget. Szóval röviden és leegyszerűsítve azért vagy boldogtalan, mert boldog akarsz lenni, munkál benned egy tanácstalan, homályos boldogságvágy, kitűzött célok nélkül. Ha megtaláltad a céljaidat, akkor attól fogsz szenvedni, hogy sosem fog sikerülni maradéktalanul megvalósítani őket. De akkor legalább lesz miért élni. Ha boldog akarsz lenni, rossz bolygót és korszakot választottál a születésre.
2016. szept. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Átérzem, én ugyanezzel küszködök jelenleg annyi különbséggel, hogy én most Angliában vagyok egyetemista, de kib*szottul rühellem az egész közeget...ami téged illet, ugyanúgy tudsz jelentkezni egyetemre, próbáld meg, ha nem is államira, de fizetősre tuti felvesznek :) bár a szaktól is függ, milyen szak volt az elképzelés?
2016. szept. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Végülis igaz.Magányosan,céltalanul,barátok,barátnő nélkül bolyongok az életben.Nem tudok magammal mit kezdeni,úgy érzem rosszul választottam.Ezért visszasírom a nyugodt gyerekkort,önfeledt boldogságát.

Magam se tudom,hova mentem volna.Talán az NKE KTK-ra.De apám is nagyon ellenezte az ilyen irányú vágyaimat.Mindig azt mondogatta,hogy hülye vagyok én az egyetemhez,nem találok ezzel munkát,menjek fizikai munkásnak,ő nem fizeti az albérletet.Igaz,van kolesz de ne zavarja.Amikor mondtam,hogy fősulira kéne mennem,akkor is teljesen meglepődött,hogy én hogy képzelem,hogy oda megyek.Meg mondogatta,hogy az xy kitűnő tanuló volt és mégsem bírja az egyetemet.Meg,hogy nekem mem kell diploma,menjek fizikai munkásnak.Meg igazából nem is tudtam,hogy mit akarok,nem voltam biztos benne,hogy ezt akarom.Végül nem is jelentkeztem sehova.De megbántam.Most végtelenül csalódott vagyok.Azt hittem,hogy ha megszabadulok a régi osztályomtól,akkor jó lesz minden.Már 9. óta ezt vártam.De csak rosszabb lett

Amúgy összesen 370 pontom lenne nyelvvizsgával.

2016. szept. 14. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!