Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Energiaital miert karos? Napi...

Energiaital miert karos? Napi egy nagyon rossz?

Figyelt kérdés
2016. okt. 9. 08:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
a koffeintartalma, cukortartalma, szénsavtartalma, és színezéktartalma miatt :) de ha ízlik.. igyad :D nem azt mondom, hogy nem lesz tőle bajod hosszabb távon, de mástól is.. szóval..
2016. okt. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Napi 1 nem annyira, mint 8 órán belül 4. Magas a koffeintartalma, sokan akik isznak kávézni is szoktak, csoki, kakaó, kóla is tartalmaz koffeint és a napi ajánlott maxot így nagyon könnyű túllépni ami viszont nagyon meghajtja a szívet. A másik rossz szokás meg az, hogy sokan éhgyomorra isszák. (A kávéra is igaz ez)
2016. okt. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

1 doboz energiaital=3-7 csésze kávé (függően a márka koffeintartalmától). Éppen ezért vannak kontraindikált esetek, amikor nem ajánlott még 1doboz/nap fogyasztása sem:


- fel nem ismert szív és érrendszeri problémák

- sportolás

- gyógyszer szedés

- alkoholfogyasztás

- napozás


Nemcsak a magas koffein és cukor hatásával kell számolni, hanem erős vízhajtó hatásával is, ami a szív mellett a vesét és a májat is terheli.

Rendszeres fogyasztás mellett hozzá lehet szokni, ami megvonásával a szervezet elvonási tünetekkel reagál.

2016. okt. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3-7 csésze, kíváncsi vagyok én melyik hazai energiaital tartalmazz annyi koffeint :D
2016. okt. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Semelyik.

1 csésze kávé: 50-150 mg között, 250 ml energiaital max 80 mg engedélyezett.

2016. okt. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nincs megadva max, de 32mg van a legtöbben, Hell Strongban van 38. Most az "én tudok a netről venni ennél erősebbet" dumát hagyjuk.


Sehol sincs ez 5 csésze kávéhoz, de 10 éve is ennyi volt bennük a koffein. Csak vannak akik félhallásból informálódnak hülyeségeket és utána meg valódi tényként terjesztik tovább.

2016. okt. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Előző:

"32mg van a legtöbben". Ja feltéve, hogy a 2 és fél deciből másfelet kiöntesz. Mert egyébként az pont 80 összesen. (32 mg/100 ml)

2016. okt. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
akinek van egy lepkefingnyi agya az tudja hogy /100ml, ami még mindig csak 80 dobozonként vagy 160 nagy dobozonként. ami még mindig csak 2 csésze kávé.
2016. okt. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8,


3-as vagyok. Az egy dolog, hogy ismered a betűket, de lehet belőlük összefüggő értelmes mondatokat is kiolvasni. Hadd segítsek. Direkt azért nem reagáltam a 4-es hsz-ra, mert:


- 3-7 csésze adatban nemcsak a hazai(!) energiaitalokat tettem bele (itthon tilos külföldön forgalmazottat inni?). Ezen kívül:

- nem mindegy, hogy instant, vagy őrölt kávéról van szó

- előfordul, hogy a mért koffeintartalom meghaladja a termék jelölésén feltüntetett mennyiséget


Ha nagyon bonyolultnak érzed segítség nélkül az értelmező olvasást, és ne adj' a korrekt választ is, akkor miért is minősíted mások agyát?

2016. okt. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem haladhatja meg a termék a ráírt koffeintartalmat, volt egy nagy teszt róla egy éve a nébih karöltésével, egyikben se volt magasabb. duplakávét is tud mindenki főzni, body shopban meg kapsz tömény koffeint is kannában, akkor meg? ettől még nem lesz itthon az edrinkek 99%ában 5-7 csésze koffein. hülyeséget beszélsz mert azt hiszed jól informált vagy, ha valaki visszaszól rá meg nem tetszik és csak a magadét nyomatod.

ne igyad aztán kész.

2016. okt. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!