Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pár hónapja bizonyos mozdulato...

Pár hónapja bizonyos mozdulatokra fáj a mellkasom a mell fölötti részen jobb és bal oldalt is. Lehet a gyerek emelgetésétől?

Figyelt kérdés
Esetleg idegbecsípődés, izomhúzódás okozhat ilyet? Van, hogy nem fáj napokig.
2010. ápr. 27. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy kérdés: mekkora a gyerek? Szopik?


Gyógymasszőr

2010. ápr. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már 11 hónapos, 9 kiló. Nem szopik. Pár hónapja Schmorl csomókat mutatott ki a röntgen a gerincemnél, de ez ugye mellkas, nemtom van -e összefüggés. Amúgy egyik reggel így ébredtem, azt hittem a hálóingem madzagja nyomta meg, mert olyan érzés volt, de azóta is előjön. Köszi a segítséget!
2010. ápr. 27. 20:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok. Elmondom, mit gondolok. A gyerek emelgetése mindenképpen okozhat izomfájdalmakat bárhol, tehát nagyon is lehetséges. A szoptatást azért kérdeztem, mert a tejtől megnövekedik a mellek súlya, és ez tipikusan okozhat a mellizomban fájdalmat, akár a háton is, de akkor ezek szerint nem ez van. Habár ha még a szoptatás idején kezdődött, akkor akár ez is bejátszhatott. Lehet az, hogy az idők során megváltozott a tartásod, vagy nem megfelelő tartással fogod a gyereket, tehát nem úgy, hogy neked a legkényelmesebb, tehermentesebb legyen. A Schmorl-csomóknak utánanéztem, a hátfájással való összefüggésük sem egyértelmű. A mellkas és a hát teljesen összefügg egymással, izomfájdalom kölcsönösen áttevődhet egyikről a másikra, de ha a hátad nem fáj, akkor a csomók szerepe ebben az ügyben nem valószínű. Arra viszont jó esélyt látok, hogy gyógymasszázzsal lehet segíteni a problémán.
2010. ápr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezekről beszélünk, ugye?

[link]

[link]

Melyik inkább?

2010. ápr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szia! A kicsi inkább, a sótartó alatt fáj és a mellkas közepe felé. Amúgy sajnos fáj a hátam is, legtöbbször a lapocka tájékán:( De el sem tudom képzelni, hogy ez így átsugározhatna.
2010. ápr. 28. 09:29
 6/6 anonim ***** válasza:
A lapockatáji fájdalommal találkoznak a masszőrök leggyakrabban, az majdnem mindenkinek előjön időnként. Ott rakódnak le a feszültségek is izomcsomók formájában. Az átsugárzás pedig megvan, hiszen egyrészt a mellkasod egyetlen egységet képez, másrészt a fájdalom szépen áttevődik az egyik izomról a másikra, mondjuk olyan mechanizmussal, hogy az egyik fáj, akkor azt tudat alatt igyekszel tehermentesíteni, másikat használsz helyette, ami nincs hozzá szokva, vagy másképp tartod magad, vagy aszimmetria lép fel. Ilyen módon akár egy lúdtalp is okozhat fejfájást (okoz is olykor). Tudok segíteni, keress meg.
2010. ápr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!