Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon megromlott hazastarsi...

Nagyon megromlott hazastarsi kapcsolat,5 eves gyerek. Szerintetek melyik jobb:valas vagy tovabbra is egyutt maradni a gyerek miatt?

Figyelt kérdés
2011. júl. 11. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én inkább amondó vagyok, ha nagyon rossz a házasság jobb lépni. Ez érvényes pl. agresszív, iszákos, erőszakos viselkedésre . De ha van picike esély is a házasságot rendbehozni, azt azért még meg lehet próbálni- szerintem.

2011. júl. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Válás. A gyereknek nyugalom kell és nem bizonytalanság meg feszültség.
2011. júl. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Gyerek miatt együtt maradni nagyon rossz. Na és ha elváltok?! ... Ettől a gyerek nem lesz örök életében depressziós!...Viszont ha együtt maradtok és veszekedtek, akkor az lesz. Tapasztalatból beszélek. Így legalább külön lesztek, de mégsem megy majd az utálkozás
2011. júl. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Rendbe hozni a kapcsolatot. Ha semmiképpen nem megy,akkor kulturáltan elválni. A gyerek bármikor találkozhasson mindkét szülőjével. Így viseli meg legkevésbbé a válás.
2011. júl. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem attól függ, mennyire romlott meg...

Ha bántanak téged és/vagy a gyereket is fizikailag, vagy sokat kiabáltok egymással a gyerek előtt, akkor mindenképp a válás. De lehet, csak úgy érzed nem hozható helyre, pedig nem olyan nagy a gond. Ebben az esetben párterápia, sok, hosszú beszélgetés, tolerancia, kompromisszumok sora ...


A gyereknek nyilván az a legjobb, ha együtt van az apa és az anya. De ha "csak miatta" maradnátok együtt, ezt érezné és később tudná is, ami megint nem a legjobb, mert a viselkedéseteken meglátszana.


Ha nagyon nagy a gond, még most válj el, pár év múlva jobb lesz a gyereknek is. De 5-10 év múlva szerintem jobban megviselné. Aki tapasztalatból ír, ő jobban tudja, de remélem segítettem így is kicsit.

2011. júl. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nem tart össze, és neki sem jó ha a szülei rossz házasságban élnek. Nem szívesen írok ilyent, de inkább egyedül egy gyerekkel, mint leélni egy életet rossz házasságban. Lehet, hogy nem szeret senki, de legalább nem is bánt. / Tapasztalat/
2011. júl. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2011. júl. 11. 16:16
 8/9 anonim ***** válasza:
89%
Én amondó vagyok,hogy a házasságot meg kell próbálni rendbe hozni,nem csak egy ember rontotta el,hanem mindketten hibásak vagytok.Bizony magunkba is kell nézni,hogy mi az amit tolerálhatunk a párunknak,meg kell nézni,hogy rendben van-e a szexuális életünk (értem én,hogy sok sérelem után nincs kedvünk,de egy férfi bizony ingerült lesz ennek hiánya miatt),hogy nem foglalkozunk-e a párunkkal aránytalanul kevesebbet.Szóval próbáljunk először mi változni és ez pozitívan befolyásolja a párunkat is,tapasztalatból mondom.Egy próbát megér.Természetesen,ha a párod agresszív,bántalmaz benneteket,alkoholizál,akkor jobb külön.Szóval mérlegelj és az alapján dönts.Nem tudjuk,hogy mennyire zűrös a helyzet.
2011. júl. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%
Ha nem szenvedélybetegség, verés az ok, próbáljátok meg helyrehozni, és csak ha biztosan nem lehet, válás. Tud nagyon rossz lenni egyedülálló szülő gyermekeként élni is! Tapasztalatból írom. Anyukám egyedül depressziós lett, volt, hogy még ivott is, nem volt már vacsora, családi rendezvények, utazás a rokonokhoz, Balcsi, nyaralás, SEMMI. Jobb volt a 2 naponkénti veszekedést hallgatni, mint család nélkül, ivó anyával, meg egy külön élő, szintén depressziós, üldözési mániássá vált apával!
2011. júl. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!