Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik ajándékozási szokás...

Melyik ajándékozási szokás jobb? (szül. Napon, névnapon a másik gyerek is kapjon-e ajándékot)

Figyelt kérdés
Sógornőmék mindkét gyerekének veszünk ajándékot, én ezt elfogadom, DE én csak azt szeretném, ha nálunk az a szokás alakulna ki, hogy csak az ünnepelt kap. Anyagilag se állunk úgy, hogy a pótajándék is "értékes" legyen, így a szánt pénzből kell 2 ajándékot venni. Sógornőm szerint nem tudják még elfogadni a kicsik, ha csak a másik kap ajándékot. A kislányomnak nemsokára lesz a névnapja (6 hónapos), a kisfiam 2,5 éves, nekem még most aktuális ez a kérdés, de szerintem meg lehet már ezt beszélni vele, hogy csak a hugi kap. Annak idején mi se kaptunk ajándékot, ha nem mi voltunk az ünnepeltek, mégis felnőttünk.
2011. okt. 25. 14:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan. Tanulja meg, hogy a másik az ünnepelt, aztán majd lesz ő is, amikor neki van ünnep.


Vonjátok be, hogy a huginak meglepetés lesz, segítsen becsomagolni, rajzolni rá... sbt.

2011. okt. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%
Mi nem szoktunk venni, csak az ünnepeltnek. Szokja meg, hogy nem mindig ő kap. Mi általában játékot veszünk, és hát az van, hogy úgyis játszanak egymás játékaival, szóval nem volt még ebből olyan nagy lelki törés.
2011. okt. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
beszéld meg vele. Mi sem kaptunk semmit akkor amikor a másiknak volt valami ünnepe. Majd meg fogj szokni. De azért ne ess egy 6 hósnak túlzásokba:-)
2011. okt. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem, a gyerekek ekkor örülnek egyetlen darab matricának is.

vagy is valahol igaza van a sógornödnek, de nem azt jelenti, hogy mindenki dupla ajándékot vigyen.

elég ha elmondod neki, hogy most csak a tesó kap. és esetleg egy kisebb képet, matricát kap ö is.

2011. okt. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%
Ranschburg mondta, hogy ha mind a két gyerek kap az egyik ünnepekor ajándékot, akkor pont mi, szülők sarkalljuk őket akaratlanul is a féltékenységre, mert alapból nekik is az lenne a természetes, hogy most én nem kapok, mert a tesónak van szülinapja, nekem volt 3 hónapja, akkor ő nem kapott semmit. Nálunk midig csak az ünnepelt kap. Persze más a helyzet a közös ünnepekkor, de névnap szülinap mindig csak az egyiknek van.
2011. okt. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
39%

Nálunk most lesz a pici 1. szülinapja. A nagy (hamarosan 3éves) épp túlérzékeny korszakát éli, úgyhogy megkértem mindenkit, hogy valami apróságot neki is hozzanak majd, ne csak a picinek. Mindegy mit, elég egy buborékfújó, szóval nem az érték a lényeg, hanem az, hogy most vele is törődjenek. De ő most tényleg érzékeny, mint akinek csak most esett le, hogy tesója van.

Jövőre ez biztosan másképp lesz.

2011. okt. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Én az ilyenre csak nézek bambán.. Ahogy írod is, mi sem kaptunk ajándékot, ha nem voltunk ünnepeltek. Max egy csokit a meghívottaktól (általában nagyszülők), és ez már elég is volt, mert azt jelentette, hogy gondoltak ránk is.

Miért ne fogadnák el a kicsik, hogy most nem az "ő napjuk" van. Így kell kezdettől fogva a dologhoz állni és kész.

Másfelől nézve: az ünnepeltnek meg miért kell azt elfogadnia, hogy hiába ünnepelt, ez nem jelent semmit, hisz a tesó is kap ajándékot.. A tömeges ajándékozásra ott a karácsony!

2011. okt. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
81%

Mi sem vettünk semmit a másiknak, úgyis van olyan, amivel mindketten tudnak játszani / együtt eszik meg / bármelyikük használhatja.


Viszont mindkét nagyszülő vett, ráadásul nem is apróságot, hanem majdnem egy az egyben ugyanazt kapta a nem-ünnepelt, mint az ünnepelt. Ezzel teljesen összezavarták a gyerekeket, úgyhogy rövid úton tisztázni fogom velük, hogy a következőnél nem szeretnénk ilyet.


Azt viszont nem nagyon értem, hogy a sógornődék gyerekeinek vesztek, a sajátotoknak nem? Ebből szerintem később gond lehet, nem?

2011. okt. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
40%
Huh, én szoktam venni. A férjem szerint sem helyes. De a nem onnepelt igazán pici dolgot kap, pl egy 200 forintos kifestőt.
2011. okt. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Áá meg az is, hogy ha a sógornődéknek 3 gyerekük lenne, akkor meg 3 ajándék kéne?! Rendezzék ezt ők úgy a kis családjukban, ahogy akarják, de ne várjanak el a rokonoktól dupla kiadást vagy azt, hogy te rosszul érezd magad, amiért az ünnepeltnek összeget feleznetek kell. Szerintem nem gondolták ezt át sógornődék. Tényleg elvárják, hogy a másik gyereké is "értékes" legyen?
2011. okt. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!