Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van rá módja, hogy csökkenteni...

Van rá módja, hogy csökkenteni tudjam a szükséges alvásidőmet?

Figyelt kérdés
8 óra alvás lenne számomra az optimális, de sokallom, túl sok időt vesz el. Le lehetne valahogy fokozatosan, de biztosan csökkenteni?
2016. nov. 7. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet.
2016. nov. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8 óra egy felnőttnek teljesen normális. A testednek is kell pihenőidő, hogy regenerálódni tudjon, különben kimerülsz. Nyugi, nem alszol többet, mint amennyire szükséged van, ha kevesebbre van éppen szükséged, úgyis hamarabb felébredsz magadtól is.
2016. nov. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
atmenetileg esetleg lehet, par napig, de hosszu tavon nem.
2016. nov. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Alain Delon ***** válasza:
Ne csökkentsd, mert az hosszú távon az idegrendszered és az immunrendszered rovására megy. Nekem meg az a bajom, hogy 7 óránál többet nem nagyon tudok aludni. Szóval arra kell figyelnem, hogy elég későn feküdjek le, hogy ne legyek fent túl korán.
2016. nov. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ignis Subdialis ***** válasza:

Tudom, nem ilyen válaszra számítottál, de a vegetarianizmus, még inkább a nyersétel étrend mellett állítólag számottevően csökken az alvásidő és a napi energiaszint is megnő. Sok ilyen élményt lehet olvasni/látni a neten azoktól, akik étrendet váltottak (pl. egy betegség miatt vagy a mérgektől menekülés miatt vagy csak miért ne), de személyesen is meggyőződtem már ilyen életmódot folytató embereknél erről.

Azt azonban figyelembe kell venni, hogy sokszor akik ájuldoznak a növényi alapú étrend jótékony hatásairól, elfelejtik, hogy másban is változtattak az életmódjukon, pl. kevesebbet stresszelnek, ami szintén megnövelheti az energiájukat, persze a táplálkozás a legdrasztikusabb "beavatkozás", hiszen az üzemanyag kinyerése mellett az immunrendszernek is fő bázisa a BÉL.

Amúgy itt egy fura magyar muki, aki a nyersételre esküdve napi 2 órát aludt és túlélte... :) [link] (...egy ideig)

2016. nov. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt már nem igazán lehet csökkenteni. Nekem a 8 óra az ideális. De általában csak 7-re jut idő. Ez még nem rossz, csak nehezebben kelek fel, mintha 8-at aludnék. De jelentősebben nem lehet csökkenteni. 6 óra már nagyon kevés lenne. Persze egy-egy napot ki lehet bírni, de rendszeresen nem tesz jót a kevesebb alvás.
2016. nov. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha megnyugtat, az öregedéssel egyre kevesebb lesz az alvásigényed, csak élj addig. :-)
2016. nov. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Persze! Nekem bevált! Este bekapcsolom! 20 perc múlva úgy alszok, hogy az valami hihetetlen! Reggel pedig friss vagyok

[link]

2016. nov. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!