Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen vitamint és gyümölcsöt...

Milyen vitamint és gyümölcsöt ajánlanátok ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, rengeteg zh-val és beadandóval. Nem igazán van időm megfelelően pihenni, de sokszor még a sok alvás sem segít. Szeretnék valami vitamint szedni, hogy javuljon a közérzetem. Lényegében elég fáradékony vagyok, kevés tennivalótól is.

Újabban azt is tapasztalom, hogy néha a szívem nem szabályosan ver és ilyenkor hirtelen lefáradok. Szívvel kapcsolatos dolgokra melyik vitamin a leghatásosabb? Plusz minimálisan sportolok is.


Vitamin mellett szeretnék gyümölcsöt is enni, de nem tudom, hogy mi a megfelelő. Random egyek változatosan gyümölcsöket?


És egy bónuszkérdés: A multivitaminok tényleg rosszabbak, mintha külön szedne vitaminokat az ember?


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2016. nov. 22. 02:24
 1/7 anonim ***** válasza:

A bónusz kérdésed egy hatalmas vitatéma, aminek soha nem lesz vége ha beindul...

Szedj valamilyen multivitamint, mai világban nem árt, de a piheés hiányát semmilyen vitamin nem fogja neked pótolni.

2016. nov. 22. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vegyél méhpempőt, és egyél meg naponta 1 kivit, 1 almát, banán is nagyon jó ilyen esetben és hamarosan ehetsz jó sok mandarint, narancsot. Olajos magvak, mandula, dió, mogyoró, tökmag, szintén hatásos.
2016. nov. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Aszkorbinsav a csodaszer
2016. nov. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1: Igen, a pihenést nem. Ezt sajnálom is, de most egyszerűen nincs rá időm.

Éreztem, hogy a bónusz vitatéma :D


#2: Ismerősnél kóstoltam méhpempőt, de nagyon nem jött be az íze :/ Az olajos magvakat viszont szeretem! :)


#3: Aszkorbinsavról sok jót olvastam.


Köszönöm a válaszokat! Szerintem Mega Daily One vagy Biotech Multivitamin for Men lesz, kiegészítve aszkorbinsavval.

2016. nov. 23. 01:38
 5/7 anonim ***** válasza:
ha vizsgaidszakban energia kell s nem akarsz speed-ezni vagy cocain-ozni, akkpr scitec pow3rd 2.0 vagy ersebb edzs eltti prget
2016. nov. 23. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gyümölcs: random mindenfélét. Ami fontos, hogy kevés legyen a cukortartalma, mert a cukor kis ideig felpörget, majd álmosit.


Általában figyelj oda az étkezésedre, hogy változatos legyen és minél kevesebb cukrot tartalmazzon. Ha olyan csokimán vagy mint én akkor 90%-ost vegyél és ne az agyoncukrozottat.


Nem vagyok multivitamin párti, de végülis abból is be lehet venni többet, csak vigyázz, hogy az A vitaminból ne legyen benne túl sok. Illetve lehet mellé kiegészitő termékeket szedni.


A "szivre" -azért idézőjel mert nem csak arra, hanem a tanulásra is jó az első kettő: Omega 3 Omega 3-al, Q10, B vitamin komplex (együtt hatásosak, ne vegyél külön B akármit), D vitamin, C vitamin

Mindez az előzőek által emlitett méhpempő és folsav mellé is mehet.


Ugyanezekkel egyidőben ami mindennél fontosabb, hogy szervezd meg az életedet.


1. Adj magadnak tanuló és pihenőidőt és mindkettőben csak azt csináld, amire való. A tanulóidőben nincs telefonálgatás, ábrándozás és egyebek. A pihenőidőben nincs még ezt az egy oldalt elolvasom hátha okosabb leszek.


2.Határozd meg mennyit alszol. Legyen meg az az idő ami eddig is kellett. A túlalvás ugyanúgy, sőt néha még jobban fáradékonnyá tesz mint a kevés.


3. Nem tudom mi a minimális, de akármennyi is az is legyen rendszeres. Utána pedig pihenj (ha nagyon felpörögsz tőle akkorra tedd a szociális életedet).

2016. nov. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A vitamin-bevitel egy dolog, egyéb fontos pillér még a nyomelem-bevitel + a ballasztanyag fogyasztás is.

Fiatal korban a szerintem a szívpanaszokra nagyobb súlyt kell fektetni - sok minden állhat a háttérben.

Pl. alacsony folyadékbevitel (elsősorban szénsavmentes víz), amire mind hajlamosak vagyunk.

Csináltass egy kis rutint v. teljes vérképet, mert nem kizárólag a kialvatlanság ill. a vitaminhiány lehet a háttérben.

Az általános fáradtság, levertség pl. a vashiánynak, a vérszegénységnek a tünete is, amit vaskészítménnyel, vörös húsokkal, paradicsommal + sok C-vitaminnal lehet 'orvosolni'. Fárad lehetsz még fehérvérsejt-túltengés miatt is. Nézesd meg magad!

2016. dec. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!