Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megfázás megelőzésére melyik...

Megfázás megelőzésére melyik gyümölcsöt ajánlanátok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Csütörtök este arra lettem figyelmes,hogy eldugult az orrom és egy kicsit már köhögtem is. Tegnap este is így kellett lefeküdnöm. Ma vettem almát és banánt. Mind a kettőből ettem.

Melyikben van több vitamin?



2014. szept. 27. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindkettőben, de legtöbb C-vitamin a paprikában van. Jó vitaminbomba a gránátalma is, habár az már kicsit drágább.
2014. szept. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az acerola-ban van az egyik legtöbb vitaminC/gyümölcsöt kérdeztél/, de ha bemész a patikába és kérsz 10-20gr aszkorbinsavat, az a legolcsóbb és sokáig elég . Napi 2x-er késhegynyi. Lehet, hogy több vizeleted lesz !!!!
2014. szept. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kivi is sok C vitamint tartalmaz, és egyél mézet, vagy méhpempőt.
2014. szept. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link] itt megnézheted a gyümölcs - zöldségfélék C vitamin tartalmát!

Azt viszont ne feledd, hogy a C vitamin önmagában nem "csodaszer". Valóban sokat segít, de az egészséges életmód is fontos. A szintetikus szerek használatától (aszkorbin-sav) én tartózkodom. Sokkal jobbak a természetes források! Ugyanis a pl. az aszkorbin-sav nagyrésze a vizelettel távozik, mivel a dózist lökés szerűen kapta meg a szervezet. A zöldséggel, gyümölcsen felvett C vitamin viszonylag jól hasznosul, mivel az emésztés során nem egyszerre jut a keringési rendszerbe.

2014. szept. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a sok hasznos választ.
2014. szept. 28. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!