Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Májtisztítás. Erről mi a...

Májtisztítás. Erről mi a véleményetek, működhet?

Figyelt kérdés

[link]


Panaszaim: fáradékonyság, fülzúgás, szikralátás, gyakori hasmenés.

Voltam 2x agyi MRI-n, kontrasztanyagot is kaptam (mielőtt valaki az agydaganatot említené).


2016. dec. 18. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez egy szelíd gyógymód? :O

Én keserűsót csak fürdéshez használok, belülről még sosem próbáltam, de valószínűleg nem is fogom, nem szeretnék durva hasfájást és hasmenést, még ha ki is pucol mindent... Nem vagyok mazochista.

Nem tudom, van-e alapja a májban lévő epekő elméletnek. Az epetermelést a megfelelő zsírtartalmú étrend javítja, ennek éppen az a lényege, hogy ha nem csak zöldséget vagy gyümölcsöt eszünk, az ételünkben mindig legyen valamilyen természetes zsiradék, ez segíti a fehérjék megemésztését és az emésztés megfelelő működését. És érdemes étkezések között minél hosszabb (4-6 óra) szünetet tartani, amikor csak vizet iszunk, esetleg friss gyümölcsöt eszünk.

A fülzúgásról olvastam, hogy omega 3 hiány is okozhatja, szedhetnél halolajkapszulát, ehetnél chia magot vagy ligetszépeolajat, mellette csökkenteni kell a magas omega 6 tartalmú zsiradékok fogyasztását (pl. egyes növényi olajok, pl. étolaj, és egyes olajos magok, pl. földimogyoró).

A gyakori hasmenés és a fáradtság lehet attól, hogy valamilyen ételt nem tudsz megemészteni, kipróbálhatnál egy allergénmentes étrendet (első körben tej, tojás, glutén, szója és földimogyoró).

Ha tisztítókúrát szeretnél, én inkább a léböjtöt ajánlom, 1-3 havonta 1-2 napig.

2016. dec. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A máj az, ami "tisztít". Ha már nem képes a méreganyagokat kellőképp eltávolítani, akkor már régen késő, mert májelégtelenségről beszélünk... Azon meg házi gyógymód nem fog segíteni.

A fenti tünetek egyike sem utal agydaganatra, honnan vetted ezt? Az MRI-t (hacsak nem magán úton rendezted) feltételezhetően a fülzúgás miatt, esetleg még a szóba jövö migrain miatt csinálhatták (van fefájás nélküli migrain is).

Egyébként a hasmenésen kívül a többi tünetet okozhatná akár vérnyomásprobléma is, a hasmenések meg okozhatnak alacsony vérnyomást - szóval inkább azzal kellene kezdeni valamit szerintem. De nyilván ennyi információ nem elég, csak feltételezésekhez.


Ha meg nem találtak semmit ezeknek a hátterében, el kellene gondolkozni azon, hogy a lelked rendben van-e, mert pszichés betegség is tud ilyesmit okozni.

2016. dec. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Az ilyen áltudományoskodó oldalak nagyon károsak az emberiségre. De komolyan ki írja ezeket????? Kezdjük azzal, hogy a májad maga a méregtelenítő berendezésed. Mégis mi a fenét akar rajta mindenki méregteleníteni? A máj örül, ha nem traktáljuk tele alkohollal, és hasonlókkal, köszöni el van. Az a dolga. Ezt az oldalt azért muszáj kommentálnom. ATYAÚRISTEN! Olyan oldalról akartok egészséggel kapcsolatos tanácsokat elfogadni, aminek az oldalsávja ilyenekkel van tele: ROSWELI UFÓ KATASZTRÓFA --2012 és AMI MÖGÖTTE VAN a NAGY JÁCMA; GYÓGYÍTÓ ATLANTISZI RITUÁLÉ. Köszönöm nekem ennyi elég is volt, hát elnézést, de nagyon kell nevetnem :D

Igen létezik epekőbetegség, és nem, ezzel a brutális FOSÓKÚRÁVAL nem teszel jót magadnak. Mert mit is kell inni: OLAJAT és KESERŰSÓT. Na ez aztán az instant bélpucolás. Nem véletlenül int óvatosságra ez a zseniális cikk, hogy másnapra ne szervezzünk programot. Az is vicces, ahogy kihangsúlyozza, HOGY NE KÉSSÜNK EGY PERCET SEM a fosóturmix bevitelével, mert jaj mi lesz. :D

Na miután kiszórakoztam magam, akkor inkább ilyen "méregtelenítő" öngyilkos kúrák helyett javasolnám az egészséges, friss alapanyagokból összeálló, változatos étrendet, a megfelelő folyadékbevitelt és a SPORTOT. Ennyi a recept az egészséges és boldog élethez. Hát igen csak ebben nincsen semmi hókuszpókusz abrakadabra fosás, ami után varázsütésre megváltozik az életed. Nem várhatjuk el egy instant két napos fosástól, hogy a teljesen rossz életvitelünket megoldja. Habár a fosás szép metafora a tisztulásra, de az egészség és a jó közérzet csak egy egészséges, harmonikus, kiegyensúlyozott életvitellel tartható fent, nem egy drasztikus megfosatással válunk egy csapásra tisztává és vidámmá. Elnézést a cinizmusért, de nagyon felháborítanak az ilyen oldalak, és sajnos sokan - általában a negyvenen felüliek- az internet világában a korlátlan, végtelen információáramlásban nem tudnak különbséget tenni hasznos és veszélyes, igazi és kamuoldal között.

2016. dec. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Valóban! Az a generáció (öregapáitok, dédöregapáitok) akik a keserűsót gyógyszerként használták, már kihaltak.

A XXI. százedi ember már sarlatánságnak tartja az érvágást, a kávébeöntést, stb.

Az is leszögezhető, hogy annak idején a táplálék az még csak szerves eredetű volt, tehát a belőle kirakódó károsító anyagokat a keserűsó könnyedén kioldotta.

De ma már több mesterséges anyagot zabáltok, amiknek nem a keserűsó az oldóanyaga.

2016. dec. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A keserűsó továbbra is hashajtó, utána lehet olvasni, hogy mi az, hogy ozmotikus hashajtó. Régen is arra használták, meg ma is.
2016. dec. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem...de a máriatövist konkrétan nekem 2 orvos javasolta. Nem voltak ilyen jellegű panaszaim, de a saját bajaimon segített.
2017. jan. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!