Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen módszerek vannak...

Milyen módszerek vannak önmagunk megnyugtatására?

Figyelt kérdés
Az elmúlt fél évben sokszor pánikrohamom van éjjelente ilyenkor nem kapok levegőt gyorsan ver a szívem remegek szédülök. Szeretnék valami módszert ezekre az esetekre hogy meg tudjam magam nyugtatni gyógyszerek nélkül. A jógát a meditálást és a thai chit már kipróbáltam de nem jött be nem tudok kikapcsolni miközben ezeket csinálom. Van esetleg valami más módszer is erre ami nálatok bevált?

2017. jan. 6. 00:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, de esetleg figyelemelterelés? Például kezdj el beszélgetni valakivel, tegyen föl kérdéseket, vagy játssz valami egyszerű játékot okostelón. Szóval érd el, hogy koncentrálni kelljen valamire.
2017. jan. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én nem tudom hogy másnak ez hatásos-e de leirom hátha segít. Én nagyon egyszerűen arcmasszázst csinálok elalvás előtt.Körkörösen 3 ujjammal vegigmegyek az egész arcomon,homlokomon (és hozzáteszem nekem is ugyan ezek a problémáim vannak) Ez ellazít és mire a végére érek (kb 5-10perc) elis alszok szinte. Egy próbát megér.:)
2017. jan. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Nekem is vannak hasonló problémáim. A pszichológusom javasolt egy nagyon alap gyakorlatot. Szóval a lényeg, hogy valamivel szemmagassás alatt nézz egy pontot, figyelj a légzésedre és számolj 10-ig majd vissza fele. Ha ezt a három dolgot csinálod egyszerre, akkor az agyad mát nem tud foglalkozni a pánikkal, mert ezek leterhelik, "elfoglalják". Még egyszer mondom ez egy nagyon alap dolog van amikor bem válik be. Nekem mindenesetre legtöbbször segít megnyugodnom. Remélem segítettem :)
2017. jan. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

A pánikbetegség nevezhető akár az önkontroll elvesztés folyamatának is.


Pár tipp:

Tapasztald ki, neked melyik jó, és ahhoz igazodj.

Étel, ha eszel, ami egy ösztönös alapszükséglet, akkor a szervezeted úgy programozza be az agyad, hogy nem érhet veszély.

Tarts magadnál valami apró tárgyat, amit majd a roham alatt össze-vissza szorongathatsz. Minél erősebben nyomdosod, fogdosod, annál gyorsabban és hatékonyabban vezeted le a stresszt.

Ha otthon vagy, takarózz be, bújj a paplan alá, a lényeg, hogy a testeddel szorosan érintkezzen a paplan.

Ha társaságban vagy, menj a mosdóba, és legyezéssel, akár oda-vissza járkálással vezesd le. Szerintem fontos, hogy egyedül légy, illetve, senki ne lásson, mert az csak + ok az aggódásra.


Jegyezd meg, hogy bárhol vagy, mindig elmenekülhetsz.

Mindegyik pontnál a legfontosabb, ha nagyon elhatalmasodik a roham, hogy mozogj! Ott és akkor! Járkálj, fuss el onnan (a futás nagyon jó megoldás).

2017. jan. 6. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
15%
csoki, maszti
2017. jan. 6. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

En már 6 éve pánikbeteg vagyok.

Először nagyon nehéz volt, már már azon voltam hogy nem akartam a házból sem kimenni, annyira eldurvult a helyzet.

Mire eldöntöttem hogy nem! Ez a szar nem irányíthatja az életem.

Szembe néztem vele, és már nem uralkodik felettem!

Ha pánikrohamom van, mindig arra gondolok hogy ez egy hülyeseg, az agyam generalja csak, és nem létezik, ezt csak én érzem, de bajom nem lehet tőle.

Ma már ha pánikrohamom van, észre sem veszi rajtam senki mert egyszerűen nem foglalkozom vele.

De a legjobb a figyelemelterelés.

Régebben ha rámjött és megijedtem tőle akkor gyorsan eltereltem a figyelmem

egy jó könyvvel, vagy sorozattal.

Tudom ajánlani a született feleségeket, annyi minden történik benne, hogy nincs időd magadra gondolni, annyira jól bele tudod élni magad, és nagyon jó sorozat

Ha pedig máshol jön rád, akkor kezdj el gondolkodni valami olyan dolgon ami boldoggá tesz és mond magadnak azt hogy elmulik a pánik, minden rendben van.

Tudom ez így nehéznek tűnik, de hidd el sikerülni fog.

Mellesleg ha este párologtatsz egy kis levendulat, és iszol egy bögre citromfű teát, már nyugodtabban fogsz tudni aludni.

Remélem tudtam segíteni egy kicsit is :)

Sok sikert!

2017. jan. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!