Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van itt olyan aki gerincsérvve...

Van itt olyan aki gerincsérvvel él, vagy volt neki?

Figyelt kérdés
Érdekelnének gyógymódok, vagy esetleg torna, vagy pl. a műtét hogyan zajlik? - Illetve a betegség tüneteiről tapasztalatok.

2017. jan. 14. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:
2017. jan. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hátedzés, ezek kamuk
2017. jan. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
36%-al pont neked fogok hinni. :)
2017. jan. 14. 17:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem szerencsére nincs saját tapasztalatom, de ismerek jó pár embert, akinek ilyen gondja volt. Néhányan természetes porcépítők, izületi olajozó hyaluronsav fogyasztásával rendbe tudták szedni magukat, nem kellett megműteni. Jobbulást!
2017. jan. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Nekem tavaly februárban diagnosztizáltak gerincsérvet.Akkor egy hónapig feküdtem vele,nagyon komoly fájdalmaim voltak.Szedtem egy rakás gyógyszert.Aztán mikor már kicsit jobb lett kaptam a dokitól beutalót MRI re meg reumára ott kiírtak nekem fizikoterápiát masszázst stb...végigjártam a kezeléseket igazából sokat segített.

Visszamentem kontrollra-időközben elkészült az MRI eredménye is amin frankón látszódott a sérv(L5S1)-azt mondta a doki hogy az akut szakaszon túl vagyok és nem kell műteni.Itt azért kicsit megkönnyebbültem,ja de azért hozzátette hogy 5 kg nál többet ne emelgessek,ha jót akarok magamnak...(hát az nem fog menni gondoltam magamban...)

Időközben a fizikoval,és a masszázzsal párhuzamosan elkezdtem gyógytornázni,mert korábban mikor lumbágóm volt emlékszem rá hogy sokat segített.

...és valóban azóta is minden nap gyógytornázok(geinc,és deréktorna,mckenzie,porckorong.hu stb...) rengeteg jó torna van fent a youtube-on.

És közben mikor kicsit jobban fáj elmegyek masszázsra mert az is nagyon sokat segített.

Fizikai munkát végzek azóta is-kertész vagyok-így muszáj emelgetnem a növényeket,virágföldet,zsákos műtrágyát stb.de viszonylag panaszmentes vagyok.

Ami a lényeg:teljesen mindegy hogy mit mondanak az orvosok a legfontosabb a rendszeres gyógytorna,masszázs,és az úszás is nagyon hasznos.Lényeg hogy a mély hátizmokat meg kell erősíteni,és mozogni kell.

Ne hagyd el magad,és ne hagyd hogy bárki is leírjon,mert igenis van élet a gerincsérv után.

Ha csak lehet kerüld el a műtétet,10 esetből 9 szer gyógyitható a sérv műtét nélkül.

Sok szerencsét:)

2017. jan. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!