Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ket kgot fogytam hanyas utan...

Ket kgot fogytam hanyas utan Hogy tudom visszahini es mennyi ido alatt? Ugye ket kg miatt a mensim meg fog meg jonni? Rendesen eszek megsem hizok

Figyelt kérdés
2017. febr. 3. 06:40
 1/1 anonim ***** válasza:

"Két kilogrammot fogytam hányás után. Hogy tudom visszahízni és mennyi idő alatt? Ugye két kg miatt a mensim még meg fog jönni? Rendesen eszek, mégsem hízok." - ÍGY érted?

- A testtömeg-méréshez tudnod kell, hogy jelentős, akár 1-2 kilós különbség is lehet a tömegedben attól függően, hogy reggel vagy este méred! Az nyilvánvaló, hogy evés előtt és után is más a súlyod, nyilván hányás után is.

Egyetlen hányás azonban nem vesz el a testtömegedből! Csak azt tudod kihányni, ami még nincs beépülve a testedbe, hanem szabadon kószál a gyomrodban, esetleg a vékonybélben. Fogyni akkor tudsz a hányástól, ha napokig folyamatosan mindent kihánysz és mivel a tested nem tudja így az ételt használni, ezért a saját tartalékait fogja használni. Ez a fogyás. De ehhez tényleg kitartóan kell hányni.

- Ilyen értelemben nem lehet arról beszélni, hogy mennyi idő alatt hízod vissza, amit el sem veszítettél.

- A menstruációd meg fog jönni.

Kórosan sovány nőknél tud kimaradni a soványság miatt, de az nem mínusz két kiló, hanem olykor 2-3-szor tíz kiló az elvárt súlyhoz képest és tartós fogyás. Ha vékony vagy és kilátszanak akár a bordáid is, vagy a vállad/csuklód szögletes a kilátszó csontok miatt, ez NEM kóros, hanem csak egyszerűen vékony testalkat. A kórosan sovány olyan, hogy a koponyának a vonalai látszanak feltűnően az ember arcán, az arcán nagy mélyedések vannak, a szemek beesettek, a nyak mintha kötelekből állna, beesett a has is. Csak a vékony végtagokból nem lehet megmondani, hogy valaki kórosan sovány, de az arc, has, nyak állapotából már inkább.

- A vékony emberek általában rendesen esznek és mégsem híznak. Ez normális. Lehet, hogy az van a hátterében, hogy nincs rendben az emésztőrendszer, de az is lehet, hogy semmi extra nincs a hátterében. A kövér emberek jó része sem attól kövér, hogy sokat eszik. Némelyek annyit esznek, mint egy veréb, mégis túlsúlyosak. Akár ugyanaz is lehet az oka ennek, mint egyes vékony embereknél: az emésztőrendszer. Egyébként az emésztőrendszerednek jót tehetsz azzal, ha probiotikumot szedsz.

2017. febr. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!