Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szedhetek Frontin 0,25 mg...

Szedhetek Frontin 0,25 mg gyógyszer helyett Valeriánát, úgy, hogy azt egyszerre elhagyom és helyette szedem a másikat?

Figyelt kérdés

Háziorvosom azt mondta, hogy cseréljem le, és már a valeriánát szedjem csak a frontint ne.

Eddig 4*1 frontint szedtem , majd magamtól lecsökkentettem 3*1-re majd már kb 3 napja reggel 1 délben fél este 1 szemet szedek.

Nem tudom, hogy hirtelen le lehet e tenni a frontint, lesznek-e mellékhatások ilyen esetben?

A nagyobb mennyiséget 4*1 azt januártól szedem, előtte 2*1 xanax volt az is 0,25.

Csak hozzáértő segítő válaszokat várok.

Köszönöm szépen előre is.


2017. febr. 4. 09:32
 1/6 Amarok Tonrar ***** válasza:
Ez sok tényezőtől függ. Mióta szeded, mit szedtél mellé, mire szedted, hogy viselted a dózis csökkentését, stb. Általában nem tanácsos rögtön elhagyni, ahogy eddig csináltad, ha nem voltál rosszul, akkor azt folytasd még. Csökkentsd, neked megfelelő dózisokban. Ha már ott jársz, hogy reggel fél, este fél, és nincsenek kellemetlen mellékhatásai a csökkentésnek, akkor elhagyhatod, de az azt követő 1-2 hétben még figyelj oda jobban.
2017. febr. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Olyat lehet csinalni hogy pl a deli fel szemet lecserelem valerianara es marad a frontinbol a reggel es este 1-1 szem azokat is csokkentem pl a reggeleit fel szemre egy darabig es utana helyette id valerianat szedek. Igy akkor mar reggel es delben valerians este frontin es azt is csokkenteni?


A gyogyszert szorongasra kaptam de mostanban tobb folgot eszreveszek amit a frontin okoz.

2017. febr. 4. 14:33
 3/6 A kérdező kommentje:
Milyen mellekhatasok johetnek amik veszelyesek? 1 honapig xanax 0,25 napi 2*1, egy honapja szedem a frontint 4*1-el kezdtem.
2017. febr. 4. 14:35
 4/6 Amarok Tonrar ***** válasza:

"Olyat lehet csinalni hogy pl a deli fel szemet lecserelem valerianara es marad a frontinbol a reggel es este 1-1 szem azokat is csokkentem pl a reggeleit fel szemre egy darabig es utana helyette id valerianat szedek. Igy akkor mar reggel es delben valerians este frontin es azt is csokkenteni?"


Igen, csak lassan. Te érzed eddig hogy hatott rád a megvonás. Fél szemenként nem árt egy szűk hét próbaidő.


"Milyen mellekhatasok johetnek amik veszelyesek?"


Igazán veszélyesek ilyen adagnál, ha nem szedsz mellé antidepresszánst vagy más antipszichotikumot, nem várhatóak.


Az ingerlékenység, remegés, álmatlanság, általános idegesség a leggyakoribb tünetegyüttes. Ha kiürült, utána már csak a mentális függés veszélye marad, de az eredményeidből ítélve nem valószínű, hogy gondod lesz vele.

2017. febr. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Es ha eloszor a deli fel szemet cserelem le valerianara es a tobbi meg marad abbol nem lesz problema? Ugy ertem h ket kulon nyugtatot szedek naponta? Mint irtam is ez szorongasra van nekem a frontin. Allando gyogyszerem emellett a Bisoprolol 2,5 mg.
2017. febr. 4. 15:15
 6/6 A kérdező kommentje:
Mar nem emlekszem pontosan de vagy kedden vagy szerdan kezdtem el szedni az egesz-fel-egesz gyogyszert. azota igy szedem.
2017. febr. 4. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!