Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől ég a nyelőcsövem?

Mitől ég a nyelőcsövem?

Figyelt kérdés
1,5 éve az orvosom felírt egy gyógyszert, azt szedem, előtte szoktam enni egy keveset, ma pl.:sajtosrolót ettem, bevettem a gyógyszerem és elkezdett égni a nyelőcsövem...Egyre rosszabb. Szóltam a dokimnak, ő kb leszarta...nem tudom mi lehet ez...18/L
2017. febr. 11. 08:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszert?
2017. febr. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet ,hogy refluxod van.A gyomorból a gyomorsav visszamegy a nyelőcsőbe és azt marja.
2017. febr. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Floxet 20 mg-osat. Antidepresszáns


És mit lehet tenni, hogy megszünjön?

2017. febr. 11. 08:51
 4/9 anonim ***** válasza:

Antidepresszáns ilyet nem nagyon csinál, legalábbis nem gyakrabban, mint más gyógyszer. Lehet intim, de megkérdezhetem, mire kapod?


Amúgy a megoldás sokszor egy sima életmódváltás. Refluxos panaszokra van diéta, ami nem is igazán diéta, csak nem lehet össze-vissza enni, plusz van egy-két jó tanács is hozzá. Kerülni kell a nagyon zsíros, terhelő kajákat, savat provokáló cuccokat (koffein, citrusok, csokoládé, stb), igyál sokat, ne feküdj meg hajolgass kaja után, és ilyenek.


Ha nem múlik, akkor savcsökkentőt adnak rá. 18 évesen nem valószínű, hogy nagyon más állna mögötte, de ehhez azért látni kéne téged és ismerni a sztoridat.

2017. febr. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Disszociatív zavarra és enyhe depresszióra szedem.

Most megettem egy falat zsemlét, hátha jobb lesz, meg ittam vízet, de még semmi.

Ha hétfőn elmegyek a háziorvoshoz, ő mit tud tenni? Utána néztem, hogy savlekötőt írhat ki.

2017. febr. 11. 09:02
 6/9 anonim ***** válasza:
Kb. ennyit tud tenni pluszban. Ha nem múlik, akkor megtükrözhetik a gyomrodat, hogy nincs-e valami más gubanc, de nagyon fiatal vagy, ilyenkor az esetek többségében "sima" reflux van és feleslegesen nem tükrözgetnek. Esetleg kisebb fekély (vagy baci), de mindkettőre a savlekötő a megoldás. A bacira persze az antibiotikum.
2017. febr. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Most pont beteg vagyok, szedek antibiotikumot. Az lehet baj, hogy egyszerre vettem be az antibiotikumot az antidepresszánssal?
2017. febr. 11. 09:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nincs keresztreakció, de előfordulhat, hogy a két gyógyszer együtt bántja a gyomrod, főleg ha alapvetően is érzékeny.
2017. febr. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor hétfőn elmegyek a háziorvosomhoz. Nem nagyin segített a víz meg a zsemle. Köszönöm a hasznos fálaszokat!
2017. febr. 11. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!