Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen gyors házi praktikák...

Milyen gyors házi praktikák vannak lázra, fejfájásra, megfázásra?

Figyelt kérdés

Kb. egy óra múlva kezdenem kell készülődni munkába, de rettenetesen rosszul vagyok, ráz a hideg, taknyos vagyok, és úgy érzem, mindjárt elalszom, pedig ittam kávét.

Sajnos sokat vagyok beteg, és a munkahelyemen megfenyegettek, hogy ha még egyszer kihagyok egy műszakot, vagy olyan állapotban megyek be, hogy a vendégeinknek feltűnik, hogy beteg vagyok, annak úgymond "meglesz a következménye". Úgyhogy nagyon sürgősen kellene valami praktika, amitől legalább külsőre úgy látszana, hogy rendben vagyok.


2017. febr. 17. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy közhely és jelenleg nem ezt a tanácsot várod, de PIHENÉS. Nagyon makacs vírus van. Kolléganőm (tudom ez extrém, de sajnos igaz) nem feküdte ki az elején (ugye jött a szilveszter, stb. 6 hete van otthon és újabb két hét vár rá, az arcürege teljesen belobbant, ki sem mehet már a lakásból, hogy állandó hőmérsékleten legyen. Horror ahogy kinéz. Rengeteg C vitamin, pihenés.
2017. febr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ha majd kirúgnak, pihenhetek eleget :(


Sminkkel próbálom elfedni, hogy milyen ocsmány színe van az arcomnak meg a karikáknak a szemem alatt, de a köhögésen, taknyosságon, pláne a fejfájáson ez nem segít. Igaz, hogy a fejfájás nem látszik, de amikor hirtelen belenyilall és reflexből megállok a munka közben, azt észreveszik sajnos. Nem tudom, mit várnak, betegen munkába járni is tilos, betegség miatt hiányozni is tilos, most akkor mi legyen? :(

2017. febr. 17. 16:49
 3/4 A kérdező kommentje:
A legrosszabb az, amikor nagyon betegen megyek be, és nagy kedveskedve meg aggódóan hazaküldenek azzal, hogy így nem lehet dolgozni és inkább pihenjek otthon, és hiába ellenkezem, hogy de igenis végig tudnám vinni a műszakot. Aztán meg később jön a fegyelmi, hogy már megint hazamentem műszak közben.
2017. febr. 17. 16:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, hogy te milyen helyzetben vagy jelenleg pénzügyileg, de csak annyit mondanék, hogy az egészségnél semmi sem fontosabb, pláne egy ilyen ki g..ci hely.

Az első igazát pedig ezzel támogatnám: anyukám is elkapta, ő sem dőlt vele ágynak, 2 hetet bírt, utána olyan rosszul lett, hogy be kellett vinni a kórházba. Már kiengedték, de még mindig köhög és fáradt, erőtlen. És én is elkaptam, de tanulok belőle és kipihenem, pedig nekem is lettek volna fontos elintézendőim. :(

2017. febr. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!