Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mindig rágom a számat belülről...

Mindig rágom a számat belülről, be sem gyógyul már kirágom. Ez a folyamat ment eddig egész életemben. Ez veszélyes vagy csak rossz szokás?

Figyelt kérdés
Most 14 éves vagyok. Mindig kirágom, mert jól esik. Le lehetne erről szokni?
2008. okt. 11. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Végső esetben bőrrákot okozhat.


Pszichológus tudna segíteni. Ugyanis ez egy ideges tünet. Ha az okot nem szünteted meg, akkor esetleg felveszel egy másik ideges szokást (pl. dohányzás), ha ezt abbahagyod.

2008. okt. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szájüregi rákot okozhatsz magadnak... Vagy akár el is fertőződhet.
2008. okt. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan lehet (csak mint az előzőek írták veszélyesebb) mint nálam a körömrágás volt.18 évig rágtam(most vagyok 25)idegi alapon ment nálam is, nemrég volt az esküvőm azelőtt szoktam le róla.kb fél éve nem rágom.meg kell keresned az okokat, hogy miért és azokat kell megszüntetni vagy egyedül vagy segítséggel.sikert és egészséget kívánok neked!
2008. okt. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Aki hosszab ideig rágja a körmét, annak a féregnyúlványa tele szokott menni apró pici körömdarabkákkal. Aztán esetleg begyullad (vakbélgyulladás).

Aki pedig az ujját rágja, az ugyanúgy bőrrákot kaphat.

2008. okt. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szájüregi rákot okoz. Szerintem rossz szokás, keress fel egy fogszabályozó fogorvost, ő tud segíteni, hogy leszokj!
2008. okt. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok sajnos, amikor nagyon kirágom, akkor előjön az aftám... :(
2008. okt. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!