Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mostanság sok rostot fogyaszto...

Mostanság sok rostot fogyasztok, mégis közel állok a székrekedéshez. Megiszom naponta 1,5-2 liter vizet. Ez kevés lenne ehhez az étrendhez?

Figyelt kérdés

Elhagytam próbaként a glutént, nem vagyok gluténérzékeny, csak pocsék a gyomrom. Most ez valamelyest ennek hatására, vagy csak amiatt, mert változtattam az étrendemen.


Reggelire zabkását eszem (vízzel készítem), teszek bele chia magot, amarántot, aszalt gyümit, mézet, diót. Utána megiszogatok fél liter rooibos teát.

Később megiszom egy pohár natúr joghurtot (házi jellegű, szóval tartalmasabb, mint a bolti dobozos)

Ebédig rágcsálok almát, banánt, répát.


Ebédre mostanság eszem levest, valami zöldségeset jellemzően. Második változó, kevésbé zsíros, és savas, általában tartalmaz húst.


Általában szoktam sütni valami süti félét, ezt eszem meg uzsira.


Vacsiig pedig megeszem a maradék gyümit.


Vacsira salit eszem, teszek bele sajtot, olivabogyót, épp mit. Zöld fűszer, szűz olaj, némi ecet. Változó eszem e hozzá valamit, olykor tojást, virslit.


Korábban sok gondom volt a savammal, reggel 2x-3x mentem wc-re, esetleg még délután is. Akkor gyorsabban emésztett,sárgás, szerintem viszonylag normál állagó széklet távozott.


Most sokkal sötétebb barna, olykor bogyós, és nagyon vaskos. De általában napi 1x-i.


Ez lehet amiatt mert kevés a folyadék? Vagy mi a gond? Mit változtassak az étrendemen?


2017. márc. 9. 07:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A sok rost szekrekedst okoz mivel a rost megköti a salakanyagot. Nem tudom ez miért meglepő. 1,5 liter víz ehhez kevés.. 2 l a minimum de inkább 20kg-onként 1 liter.
2017. márc. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

mennyetek má valahova! 50 év alatt nem ittam meg összesen 10 liter tiszta vizet! Valahogyan ma sem megy le egy korty íztelen, büdös lé sem a torkomon. A vízzel úgy vagyok mint a tejjel! Jobb ha egyikkel sem csinálok közös programot!Még sincs tulajdonképpen semmi bajom!

A kérdezőnek semmi baja nincs, csupán kicsit szokatlan lehet neki, hogy újabban szülőszékre emlékezteti a wc-je. A korábbi hasmenéses, gyomor és bélbajos állapotokhoz képest furcsa neki a normális széklet!

2017. márc. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 Gondolj majd rám, amikor a vesekövedet próbálod kipisálni de csak a szemed sarka könnyezik be.
2017. márc. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, ennyi rosthoz ez nagyon kevés folyadék. Még egy liter kellene.
2017. márc. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3! Nem olvastad figyelmesen! Már 50 éve nem iszom se tejet, se tiszta vizet, sem csapit, sem palackost, de még az erdei forrásvízből sem tudok lenyelni egyetlen kortynál többet. Még sincs semmi bajom!

Nem azért vagyunk szomjasak, mert a H2O a víz hiányzik a szervezetből, hanem azért, mert a benne oldott levegő oxigénje szükséges a rendes, normális emésztéshez. Ha ezt az oxigént pótoljuk nyers és, vagy zöld növények fogyasztásával, és a táplálék alapos megrágásával, kevésbé leszünk szomjasak.

A túl sok folyadék felhígítja az emésztőenzimeket, az emésztésben zavar keletkezik!

2017. márc. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#3! A veseköved is azért alakult ki, mert az emésztésed nem normális! A normális emésztésnél, a vesekő a székletben távozik, nem a húgy utakon!
2017. márc. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!