Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez mi lehet? Nagy baj?

Ez mi lehet? Nagy baj?

Figyelt kérdés
Nem ez az elso alkalom hogy ilyen fura dolog tortenik velem.Felemeltem a vacsi utan egy pohar vizet es a kezem hirtelen total hidegge valt es nem ereztem hogy a kezemben van a pohar nagyon elkezdtem remegni,de megis kortyoltam egyet viszont azt sem ereztem ahogy lemegy a torkomon! Csak egy hidegseg erzes toltott el.Amugy fogyozom es mostansag mindig hideg a kezem.Mit tanacsoltok illetve mi a fene ez?:((
2017. márc. 17. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Lement a vérnyomásod, és/vagy a vércukrod. Egyél normálisan. Semmi bajod nincs
2017. márc. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ma ettem 5almat csirkemellett zoldseggel ugyh normalisan ettem.De most meg vagyok ijedve nagyon meg mindig mert megint felemeltem a poharat es ugyanez es minden ami hideg es hozzaerek ez tortenik.Mit egyek ma még hogy elmuljon? egy alma?
2017. márc. 17. 20:50
 3/4 A kérdező kommentje:
marmint a nap elejen persze ettem mast is
2017. márc. 17. 20:51
 4/4 anonim ***** válasza:

A vérnyomás gond, vagy cukor probléma soha nem normális. Ha rendesen tapasztalod ezeket, akkor menj el a háziorvosodhoz, aki valószínűleg rendel majd pár vizsgálatot.


Az érzékelés zavara több okból is kialakulhat. Az érzékelés alapvetően az idegpályákon keresztül történik, az idegrendszer által érzékelsz. Egyes esetekben a hideg pohár is lehűtheti annyira a kezed, hogy ne érezz vele egy ideig egy két helyen.


A remegésnek is lehet több oka. Akkor kell elmenni az orvoshoz vele, ha látszólag nincs oka. Pl nem fáradtak az izmaid, ettél rendesen, ki van pihenve, nem vagy ideges, stresszes, tehát látszólag nincs okod rá.


Egyet te is tehetsz. Sok folyadékivás minden nap, lehetőleg sima víz, kerüld a szénsavas italokat, és a cukros ételeket és italokat egy időre. A manapság kapható ételekben és italokban messze több cukor van, mint amire szüksége van egy embernek. Pihenj rendesen és mozogj rendszeresen.


Ha a gond mindennek ellenére előjön, akkor irány a doki.

2017. márc. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!