Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gyenge vagyok és remegek, a...

Gyenge vagyok és remegek, a napokban elájultam. Mitől lehet, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szerdán kezdődött az egész, akkor még teljesen jól voltam, csak tikkelt a szemem, meg néha remegett az egész testem napközben (nem fáztam). Csütörtökön ugyanez, plusz nagyon fájt a fejem, és délután összeestem. Hazamentem, aludtam egy órát, utána jól voltam, csak nem volt erőm semmihez, de azt betudtam az ájulásnak. Pénteken egész jól voltam, csak néha remegtem, ugyanúgy, mint szerdán, ma meg egész nap nagyon fáradt voltam, és remegtek a lábaim, gyengének érzem magam. Ez mitől lehet? Teljesen kikészít, dolgoznom kellene valamin és emiatt alig tudok koncentrálni.
2017. márc. 18. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet lappang benned valami betegsg

De lehet vérnyomás vagy vércukor ingadozás is.

Lehet túlhajszoltság.

2017. márc. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is az ájulás már komoly tünet, valamint a "tikkelés" komoly, krónikus kimerültség, idegi kimerültség, stresszes életmód, hajszolt életmód esetén alakul ki a leggyakrabban.


Ezt mindenképpen ki kell vizsgáltatni, mert akár szív- és érrendszeri érintettség is lehet.


Szóba jöhet:

- kimerültség - amolyan "végkimerültség", amikor már nincs választása a szervezetednek

- kiszáradás,

- tápanyaghiány, és ez jelenthet bármilyen fontos tápanyag hiányát, akár súlyos vitaminhiányt is,

- komolyabb esetben valamilyen keringési betegséget, vagy neurológiai betegséget, de igen, szóba jöhet a cukorbetegség is.


Mindenképpen vizsgáltasd ki.

2017. márc. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy vérszegény?
2017. márc. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A vérnyomásod rendben van?
2017. márc. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!