Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan igyak több vizet, hogy...

Hogyan igyak több vizet, hogy ne járjak rendszeresen a mosdóba?

Figyelt kérdés
Megszeretném inni a napi 1,5-2L folyadékot, de az a probléma, hogy amint iszok rögtön mennem kell a mosdóba. Hogyan szoktassam hozzá a szervezetem? 20/L

2017. márc. 19. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Srácként én is hasonlóan reagálok a folyadékokra, pl egy energiaital nálam fél órán belül már hajtja a vizet, ha ettem előtte, ha simán a nap valamelyik szakában csak megiszom.

Én a gyors anyagcserére tippelek, ez pedig a kor előrehaladtával lassulni fog.

24F

2017. márc. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

28 éves nő vagyok.

Nem sok a folyadék igényem,de mivel rendszeres plazma adományozó vagyok, azokon a napokon megiszok 1,5-2 liter vizet és kb 10-15 percenként szaladgálok a mosdóba.

Fél éve járok,havi 2-3 alkalommal, de az én szervezetem nem szokott még hozzá.


Alapjáraton napi 6-8 deci a folyadék fogyasztásom, ebből kb 2 deci víz,a többi kóla vagy energiaital.

Még igy is sűrűn járok a mosdóba.


Szerintem mi ilyenek maradunk, ehhez nem hiszem hogy hozzá lehet szoktatni a szervezetet.

2017. márc. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A szervezetnek nem a folyadékra, hanem a benne oldott oxigénre van szüksége. Ha olyan folyadékot iszol, amiben jóval több az oldott oxigén, akkor kevesebb is elegendő. Próbáld meg, igyál néhány korty desztillált vizet és nem fogsz a mosdóba rohangálni! A vizek közül a csapvíz tartalmazza a legkevesebb oxigént, a vegytisztítás miatt. A kútvíz és a forrásvíz már elegendő oxigént old a levegőből ahhoz hogy az emésztésünk tökéletes legyen. De a desztillált vízben, négyszer annyi oxigén oldódik, tehát csak fél litert kell meginni hogy ugyan azt a hatást érjük el, mint a 2 liter forrásvízzel.
2017. márc. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nehogy desztillált vizet igyál! :D
2017. márc. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
igyál kevesebbet
2017. márc. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne szórakozzatok már, 2l folyadék ilyen melegben? Inkàbb a 3-4l a normális.
2017. júl. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt az oxigénes dolgot még nem hallottam de azért jelzem az idegbetegeknek hogy én is megiszom a 3l desztillált vizet ebben a melegben.


Amúgy ez az oxigénes dolog félig csúsztatás hiszen az ember eleve 70% vízből van vagyis a vizet kell főként pótolnod ami elpárolog és mosnia kell át a testedet + a véred beállítani . Ha csak az oxigén miatt innánk vizet akkor minek vese...

2017. júl. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!