Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Valaki, aki ért a témához,...

Valaki, aki ért a témához, segítene abban, hogy 2.5 év szedés után meddig tartanak a Rivotril megvonási tünetek?

Figyelt kérdés
És az utánna maradó megvonási tünetek: agórafóbia, delírium, antiszociálisság, szorongás, és depressziv tünetek? 2 hetente van fokozatosan csökkentve, szorongásos állapotok miatt kaptam antidepresszánst hogy sikerüljön a Rivot végleg elhagyni a jövőm érdeke végett. (0.5 mg-os Rivotrilról van szó, nem a 2-ről). A szorongást hogy lehet természetes módszerekkel megszüntetni, gyógyszerek, pszichiáter és mindenféle kezelés nélkül? Erre kell most rákészüljek, ha áprilisban nem lesz már többé Rivotril.

#gyógyszer #nyugtató #szorongáscsökkentő #megvonási tünet #maradandó tünetek megvonás után végleg
2017. márc. 28. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak nem azt mondod, hogy a rivotril miatt kaptál agorafóbiát, delíriumot antiszociállísságot, szorongást, és depressziót?

+ a rivórol való leszokás miatt kaptál antidepresszánst?

Sztem te fordítva ülsz a pszichikai betegségen.

2017. márc. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De pont ez a helyzet, eddig nem volt se agoragóbiám, se napi szintű pánikrohamjaim se, semmi ami végleges megvonási tünet érted? Nézz utánna nyugodtan neten, nállam a megvonás tünetei sajnos nagyon durván előjönnek.
2017. márc. 28. 20:42
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, azért kaptam antidepresszánst, hogy ne szorongjak, ergo azt az agorafóbiára és a Rivotril végleges megvonása miatt kaptam, mert nállam szorongásos állapotok is vannak, és olyankor szokás adni antidepresszánst is, ha valaki egy erős nyugtató-szorongáscsökkentőről szeretne lejönni, és mellette vannak még az illetőnek plusszban szorongásos tünetei, állapotai, szóval érted. Ezt a pszichiáter mondta, hogy agorafóbiára kapom a Brintellixet, meg a Rivotril megvonás végett is.,(én azt tulajdonképpen szorongáscsökkentőnek és nyugtatónak kaptam). Bár ezekre majd úgyis rá fogok kérdezni áprilisban, ha megyek kontrollra.
2017. márc. 28. 20:47
 4/6 A kérdező kommentje:
Pontosítok: a Rivotril megvonási tünetei közt szerepelhet agorafóbia, meg pánikrohamok. (Nállam a pánikrohamok napi szintűvé váltak az agorafóbiával együtt január óta, és az agorafóbia főleg tömegiszony formájában nyilvánul meg nállam: suli, nagyobb rendezvények, busz stb, szóval érted: ahol nagy tönegekben vannak emberek, és van minimális szociális fóbiám, amivel szintén nem tudok mit kezdeni, nem tudom hova tenni segítség nélkül, úgy hogy félek egy esetleges kezdődő pánikbetegségtől).
2017. márc. 28. 20:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Én értek a témához. Nem vagyok orvos, de elolvastam pár ezer(!) oldalt a témáról.Az összes felsorolt pszichés problémád a nyugtató elvonás tünete.( Én is ebben vagyok most)El fog múlni. Azt sajnos senki sem tudja, hogy mennyi idő múlva, mert ez egyén függő.A genetika határozza meg.Lehet, hogy 2 hónap, lehet, hogy 12.Azért lettek ilyen tüneteid, mert túl gyorsan tetted le a gyógyszert. Ha még szedsz valamennyit, akkor NAGYON lassan csökkentsd!3-4 hetente csak 10%-ot vegyél el belőle. Ha nem túl régen tetted le, akkor opció lehet, hogy visszaveszel annyit, hogy jobban legyél, és azt kezded el csökkenteni lassan. Valószínűleg akkor is lesznek elv.tüneteid, de lényegesen enyhébbek.Ha van még kérdésed, kérlek írj privátot!Válaszolni fogok! Nekem sajnos nem sikerült privit küldeni.
2017. máj. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: megkaptam már az üzidet, és a megvonás folyamatban van, ergo tart még nállam, most fogjuk ellhagyni az antidepresszáns miatt, mert a pszichiáter mondta hogy az agorafóbiát meg a pánikrohamokat rivoval nem lehet kezelni csak az antidepresszánssal elv.
2017. máj. 8. 01:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!