Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Clonazepamról (Rivotril)...

Clonazepamról (Rivotril) lehetséges 20 évnyi szedés után lejönni egyáltalán?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy az okos neurológus még tizenéves korban ránézéses alapon kitalálta, hogy márpedig ez epilepszia, aztán rutinszerűen írogatta évente a szakjavaslatokat clonazepamra (2x2 mg). Eltelt 20 év, amúgy soha semmilyen eplieptiform rosszullét sosem volt, és most az új neurológus meg ki van akadva, hogy egyáltalán minek az.

Sztem se kell, na de akkor úgy tizenéves fejjel az ember még nem értette annyira a gyógyszerekhez se meg betegségekhez se, na meg a nagy fehér köpeny varázsa ugye, és lényeg, hogy most meg mintha az lenne a tapasztalat, hogy még csökkenteni is képtelenség, mert 2 napon belüli borzalmas vacak állapotot idéz elő.


Aki ért ehhez (esetleg neurológus), mi a véleménye? Most már maradjon így aztán kár is vele kísérletezni mert csak rámegy 2 év aztán nem is biztos, hogy lesz eredménye ilyen hosszú idő után, vagy elképzelhetőnek tartja az elhagyást?



2015. jún. 19. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy, nem bíztatlak gyors sikerrel.

Esetleg a lenti oldalt tanulmányozd át, én is épp erre készülök.


[link]

2015. jún. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én 16 éve szedem de már nem tudnék leállni róla annyira hozzászokott a szervezetem. Tavaly itthon felejtettem mikor nyaralni mentünk, de visszakellet fordulni érte mert nem bírtam.
2015. júl. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
én is ezt tapasztalom. 2x1 mg-ig még valahogy ment, bár már elég vacakul voltam, majd elkezdtem azt még tovább, na aztán 2x0,5-nél már kb 4 hónapon keresztül próbálkoztam, de képtelenség volt, hát megállt az életem. úgyhogy nagyon úgy néz ki, ez már marad örökre, csak nem tudom, mi lesz, ha valamelyik egyszer kitalálja, hogy mégse ez hanem amaz, mert éppen más gyógyszercég pénzeli, és az gáz lesz de nagyon.
2015. júl. 31. 18:16
 4/7 anonim ***** válasza:
ezen én is agyaltam hogyha jön egy másik szer akkor mi lesz. Amúgy sokszor úgy érzem hogy drogfüggő vagyok, de végülis már az vagyok.
2015. júl. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

hát ez nagyon nézőpont kérdése sztem. mert oké pszichotrop szer, na de ha egyszer vkinek pl egy neurológiai panaszra ez válik be a legjobban,, akkor ugyanott tartunk, mintha a vérnyomáscsökkentő elhagyásával kísérleteznénk, csak hogy az illető ne legyen függő. nem?


hát igen, nekem most egy olyan dokim van, aki hála az égnek kb semmit nem ért hozzá, és írja amennyit mondok neki, úgyhogy gondolok a jövőre is, és mindig jóval többet ír fel, mint amennyit elhasználok egy hónapban, így pár évnyi tartalékom van :-) csak volt már egyszer hogy kitalálta, nem, a másik jobb, de aztán sikerült meggyőzni, hogy dehogy jobb, szóval néha rájön az 5 perc, akkor kis veszekedésbe kerül, de aztán megy tovább szerencsére ... (gondolom, ekkor találja be éppen egy gyógyszerlátogató)

2015. júl. 31. 22:13
 6/7 balaton1234 válasza:
ettol a gyogyszertol elalmosodik az ember? es ha igen hany mg szukseges hozza?
2018. máj. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 8 év után le tudtam jönni,de csak alváshoz szedtem 1.5 mg-ot. Kb 2 hét elég kemény elvonásom volt.
2020. jan. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!