Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért ébredek szinte minden...

Miért ébredek szinte minden hajnalban nagyon erős éhségérzetre?

Figyelt kérdés

Van hogy már hajnali 1 körül, máskor "csak" hajnali 4-5 felé. Teljesen mindegy, hogy mikor, és mit eszem, ha szénhidrátot viszek be(ami tudom, nem jó este), akkor is jelentkezik, ha tojást, és túrót eszem, akkor is.


Ilyenor vagy eszem egy szelet sajtot, és bízom a csodában, vagy szenvedek tovább. Ma annyira éhes voltam, hogy megettem 1 banán, két ek. darált lenmagot, és egy szelet sajtot, majd miután semmi változás nem történt, ugyanúgy megvolt az éhségérzet, plusz jött ilyen "gyomor kortyogás" (mikor érzed hogy termelődik a sav, és már nagyon feszít, és van egy kis megkönnyebbülés, amikor "kordul" egyet, aztán kezdődik elölről..Utána bevettem egy gyomor savlekötőt, de az sem segített sokat. Ilyen gyomorsav visszaáramlás nyelőcsőbe abszolút nincs, tehát nem gondolom, hogy reflux lenne. Amit még napasztalok, hogy napközben is kb 2-3 órával(de inkább 2) étkezés után már dög éhes vagyok. Hiába rostok, útifű magéj, stb, semmi nem segít. Igaz nincs feleslegem, de a magam kedvéért szeretnék picit vékonyabb lenni, gondolom mondanom sem kell, hogy marha nehéz így fogyni. Napközben sem tapasztalok különbséget, ha szénhidrátot, ha fehérjét (csirkemell barna rizzsel, zöldséggel) eszem, akkor is 2 óra múlva éhen veszek...Nálam abszolút nem igazolódik be az állítólagos tény, hogy a fehérjék jobban laktatnának...25/l


2017. ápr. 21. 07:21
 1/7 A kérdező kommentje:

gyomorsav lekötőt*


Volt egy időszak, mikor lenmagolajat is fogyasztottam rendszeresen,(napi 1-2 ek.) mert hogy a "zsírok milyen csodásan telítenek".Semmiféle különbséget nem éreztem.

2017. ápr. 21. 07:24
 2/7 anonim ***** válasza:

Feltelehöen eleve túl keveset eszel, és tényleg éhes vagy - és akkor nem segít az sem, hogy a túl kevés kalória fehérjéböl került be a szervezetedbe, másrészt valószínü, hogy este nem eszel, vagy túl korán és reggelig nem elég a bevitt energia.


Ha leírod pár napi étkezésedet, akkor konkrétabban lehet tippeket adni.

2017. ápr. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Minden nap máshogy eszem, de a tegnapi napom így nézett ki: kb 100-120 g Nestlé granola 2 dl tejjel(zabpehely és teljes kiőrlés gabonák), ebédre 2 tenyérnyinél picit kisebb pulykamell korong párolt zöldséggel és főtt krumplival, délután egy nagy szelet süti(tartalmasabb krém volt benne), este 8 körül pedig 2 db főt tojás.


Tudom, a granola is tele van cukorral, általában nem ezt szoktam fogyasztani, hanem kb 60 g darált zabpelyhet összefőzök 2 dl tejjel, és belevágok egy banánt.A "helyes" napjaimon, amikor nem eszem édességet, akkor is reggelire a zabkása van, ebédre pl 3-4 tojásból rántotta sok zöldséggel, kevés olajjal/ barna rizs csirkehússal, ezt mennyiségre nem tudom, de egy normál tányért telerakok vele. Délután esetleg valami gyümölcs, egy marék diákcsemege, este pedig 7-8 felé szoktam utoljára enni, ha meg tudom állni, általában 2 tojást, vagy 250 g túrót.

2017. ápr. 21. 07:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Keveset eszel!
2017. ápr. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha ennél többet ennék, esélyem nem lenne fogyni..szerintem azért ez van 1500-1700 kalória, ami úgy tudom, nem kevés, átlagos mennyiségű mozgás mellett.
2017. ápr. 21. 07:55
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja és minden nap eszem 2-3 púpozott ek.darált lenmagot a rostok, és olajok miatt.
2017. ápr. 21. 08:04
 7/7 anonim válasza:
Több tápláló ételt vigyél be az étrendedbe, kevesebb szénhidrát, de több fehérje stb.. pl tonhal vagy ilyenek...
2017. ápr. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!