Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magas vernyomasra mit ajanloto...

Magas vernyomasra mit ajanlotok gyogyszerezes helyett?

Figyelt kérdés

Az elmult hetekben kiderult,hogy sajnos massziv 140/90 koruli a vernyomasom. Erzek némi lukteto tompa fajdalmat is a szivem kornyeken, pontosabban a bal oldalamon, a szivem alatt valahol. Az orvos felirt nekem Cardilopin tablettat, amit oszinten szolva nagyon nincs kedvem elkezdeni eszegetni. 40 eves vagyok, nem kavazom, nem fogyasztok koffeines, cukros uditoitalokat, nem dohanyzom, rendszeresen, napi gyakorisaggal kerekparozok, a leheto legkevesebbet stresszelek, nem eszem zsiros eteleket. Viszont aggaszt a magas vernyomasom. Mit ajanlotok a gyogyszerezes helyett? Ugy gondolom, hogy ha egyszer elkezdek gyogyszert tomni magamba,akkor annak soha nem lesz vege, es a mellekhatasoktol elobb-utobb total keszen leszek egeszsegileg. Lehet nem lesz magas a vernyomasom, csak eppen lesz helyette ezer mas bajom. Lehet rosszul latom. Mindenesetre en inkabb valami termeszetes dolog irant erdeklodom.

Segitsetek,ha tudtok!

Koszi szepen!


2010. máj. 14. 22:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egyél sok fokhagymát rendszeresen. Ne tablettát,hanem valódit. Az csökkenti a vérnyomást.
2010. máj. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Olyan nincs hogy a doki megallapitja hogy magas a vernyomasa valakinek es rogton ir ra gyogyszert!Ki kell vizsgalni az okat,vervetelbol mindenfelet meg lehet allapitani ,a magas vernyomas a kovetkezmenye egy alap betegsegnek.Lehet hogy magas a verzsir szinted.Nem kell feltetlenul zsirosat enni ahhoz hogy a triglicerid magas legyen ,lehet lassu a metabolizmusod.Miutan valami kiderult,csak akkor kell vernyomascsokkentot szedni es parhuzamosan gyogyitani az alapbetegseget.
2010. máj. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Fokhagyma-fagyöngy-galagonya tabletta,citromfű tea jó a magas vérnyomásra,ezenkívül az Omega 3-Q10 tabletta is jó.

Nem tudom,milyen fajta gyógyszer az,amit felírt neked az orvos,de ha esetleg bétablokkoló,attól nem kell tartanod,az elég veszélytelen gyógyszer.Jobb a gyógyszer,mintha tovább emelkedne.

2010. máj. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
En sem tudom milyen gyogyszer, de amikor elmondta,hogy bedagadhat tole a labam, akkor elhataroztam,hogy nem fogom kivaltani a venyt. Az egyebkent nekem is kicsit meredek,hogy mindenfele vizsgalat nelkul egybol gyogyszert zabaltatna velem. Bar a mai vilagban nincs ebben semmi meglepo...
2010. máj. 14. 22:31
 5/13 A kérdező kommentje:
Fokhagymabol mennyit kell enni, es hogy lehet azt megenni ugy,hogy ne legyek budos tole, mert azert azt se szeretnem, hogy egesz eletemben fokhagymaszagu legyek, foleg, hogy emberek kozott dolgozom. Engem meg nem is zavarna, na de az ugyfeleimet mar lehet...:S
2010. máj. 14. 22:38
 6/13 anonim válasza:
Magas vérnyomásra akkor ír fel gyógyszert az orvos, ha az legalább három alkalommal nyugalmi állapotban (5-10 perc ülés, fekvés után) megmérve eléri vagy meghaladja a 140/90 értéket, vagy ha emiatt már esetleg fennáll a szívkárosodás veszélye. Fontos a családi anamnézis és a beteg életmódja, munkája, rizikófaktorai, stb is. Az elrendelt gyógyszert (vagy annak egyre korszerűbb változatait) általában az élete végéig szednie kell a betegnek (rendszeresen elvégzett kontrollvizsgálatok mellett), mert a magas vérnyomást okozó elváltozások (pl. az érelmeszesedés) nem szűnnek meg a gyógyszertől, az csak a tüneteket képes enyhíteni, azt is csak addig, amíg beszedik!!! Ha nem, ez az idő jelentősen megrövidülhet! Az én nénikémet 48 évesen rábeszélték egy csodálatos aloe termék fogyasztására (a gyógyszer helyett), ami állítólag megszűnteti a hypertoniát, és ennek eredményeként egy éjjel (valami menekülős-rosszat álmodva) infarktust kapott és meghalt. Álmában nem tudta kontrollálni a cselekedeteit, nem volt lehetősége reálisan felmérni, hogy miért érzi rosszul magát, hogyan tudna segíteni ezen és nem tudta bevenni a gyógyszerét sem. Talán a mellékhatásokkal együtt is jobban érezné magát most...
2010. máj. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, hat ez is igaz. Na most legyen okos az ember...:S
2010. máj. 14. 23:13
 8/13 anonim ***** válasza:

Kapható a fokhagyma kapszula ,és tabletta formában is,ha ezeket szeded,nem fog rajtad érződni a szaga.Napi 1-2 szemet kell bevenni belőlük.A fagyöngy tea is jó vérnyomás csökkentő,herbáriában kapható ez is.

ha nem mered szedni a gyógyszert ,akkor szerintem menj vissza dokihoz és mondd meg neki,hogy nem bírod a gyógyszert,amit felírt,hátha szerncséd lesz és ír másikat,aminek esetleg kevesebb mellékhatása van,hátha azt szívesebben beszednéd.Nekem is gyakran 140/90-es a vérnyomásom,nekem idegi alapon van.Concor tablettát szedek rá,az bétablokkoló.Már 2 éve szedem,de nincs tőle semmi bajom,viszont tényleg rendben tartja a vérnyomásom és nyugtatja a szívemet is.

2010. máj. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Fehér fagyöngy vagy galagonya tea.Mindkettő vérnyomáscsökkentő hatású.
2010. máj. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
En is 40 vagyok.Nalam ez ugy tortent hogy rosszul lettem az utcan(szedultem),magas volt a vernyomasom.A haziorvos irt fel csokkentot.Megkertem szepen hogy kuldjon el kivizsgalasra mert nem hiszem hogy ez a tuti megoldas hogy hirtelen gyogyszert ir fel.Kiderult hogy a triglicerid szintem haromszorosa volt a normalnak.Arra irt gyogyszert es dietat,fokozatosan csokkent a verzsir es vele egyutt a vernyomas.Azert irtam feljebb hogy az alapbetegseget kell gyogyitani.Az mas hogy oregkorban allandoan szedni kell,van akut es van kronikus.Az oke hogy szeded a fagyogy kapszulat es teat vagy fokhagymat,ezek nem artanak,habar a fagyongy teabol nem szabad tulhaladni egy bizonyos mennyiseget de tenyleg elobb nezesd meg a koleszterint verzsirt vercukrot illetve endokrinologian a pajzsmirigy mukodesedet,mert ha alulmukodik akkor a metabolizmusod le van lassulva es igy a verzsir magas lesz.
2010. máj. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!