Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy ne legyen az ember...

Hogy ne legyen az ember hipochonder?

Figyelt kérdés

Az érintett illető gyakran találhatja magát kinevetve, lenézve, mégpedig azért, mert bár maga szenvedve éli meg a fájdalmait, mások számára úgy tűnik csak feleslegesen aggódik. A probléma egy röpke tünetnél kezdődik, ami elég ahhoz, hogy a google keresőbe beírjuk az általunk érzékelt fájdalmat, és máris rengeteg betegséget tulajdoníthatunk magunknak. De mégis, egy enyhébb mellkhasi fájdalom hátterében sok minden állhat. Az első, amire az ember gondol (főleg, ha nagyon stresszes időszakon megy keresztül) az a szívinfarktus. Még be sem írja, de már pirossal ki is van emelve az AZONNAL HÍVJON ORVOSI SEGÍTSÉGET, ha mellkhasi fájdalmat érez rész. Kissé beleásva a tünetek bugyraiba megemlítik azt is, hogy létezik ún. csendes szívinfarktus, ahol csak a halálod után derül ki, tulajdonképpen mi vitt el. Légszomj, hasi fájdalom, hátfájdalom: AZONNAL HÍVJON ORVOSI SEGÍTSÉGET. Néha viszont ilyen tünetek nélkül is meghalhatsz. És ennél a pontnál szerencsétlen ne legyen halálra rémisztve! Valóban megemlítik, hogy az infakrtus összetéveszthető tegyük fel egy gyomorégéssel, gerincproblémával, gyulladással, pánikkal, de paradoxon módon szerintük a mentőszolgáltatás hívása azonnali fontossággal bír. Ez így rendben van. Megtörtént a kivizsgálás, a halálra rémült illető, mint kiderült, csak pánikrohamot kapott, szúrtak neki apaurint, majd alszik egy jót, és uzsgyi! Ezt követi a megaláztatás "bebeszéled magadnak a dolgokat", "sokat stresszelsz, mi?", kedvenc: "nem kellene ennyit foglalkoznod magaddal". Valószínűleg nem, de mi van, ha mégis? Ha mégis történik valami, akkor a következőt halljuk "nem kereste fel időben az orvost", "nem vette elég komolyan a tüneteit", kedvenc "minden fontosabb volt az egészségénél". Érezhető a különbség? Szinte kézzelfogható. Az emberek többsége gyakran pont a mentőszolgálat, és az orvosok hozzáállásából tartózkodik felhívni az ügyeletet, mert az ilyen esetek után csak a megszégyenítés várja.

A valódi baj esélye 50-50, ilyenkor semmi sem tudja megnyugtatni a bajban kerültet, csakis a kivizsgálás.

Ki a hipochonder?


2017. máj. 8. 04:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Annnyira átérzem a dolgot! :( Én most pont a leukémia tüneteit veszem magamon észre és teljesen kétségbe vagyok esve.
2017. máj. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom! Remélem nem lesz komoly baj.
2017. máj. 8. 17:00
 3/5 anonim ***** válasza:
énis remélem, már több mint 4 hónapja van ez a félelmem. Azelőtt agydaganatot...stb-t diagnosztizáltam magamon..De ugyebár mindig a legfrisebb a legfélelmetesebb és legkomolyabb!
2017. máj. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem most épp májzsugorom van. Ha ez vigasztal valakit. De voltam már veszett is.
2017. jún. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én most tervezek felkeresni egy pszichiátert mert már engem zavar a saját hülyeségem.
2022. jún. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!