Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » KÁBÍTÓSZER- Van az a pillanat,...

KÁBÍTÓSZER- Van az a pillanat, amikor már képtelen az ember vissza fordítani a dolgokat, vajon létezik ezután megoldás?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha szigorúan kezelnétek a problémám, sajnos fogalmam sincs kihez forduljak és ki tudna esetleg egy támpontot adni.


24 éves fiú vagyok, egy viszonylag nehéz családi illetve anyagi háttérből, lelkiismeretesre nevelve.


Sajnos én abba a kategóriába vagyok sorolható, akit könnyen megbánthatnak, szívemre veszem a dolgokat.


Ezért kezdtem el már 13 évesen cigizni meg alkoholizálni, aminek a későbbi kimenetele az lett hogy a tudatmódosító szerekhez nyúltam.16 évesen már rendszeressé vált ez a dolog, volt egy pont amikor már a szüleim észrevették, akkor volt egy kis áttörés, rendőrségi ügy meg elvonó, de azután megint elkezdtem újra mert már csak így tudtam körülbelül élvezni az életet .


Gusztustalan.


Még gusztustalanabb, hogy elég szar minőségű dolgokat szívtam, ezek a dizájnerek amik fantázia névvel illetve a képletéből adódóan kapták a nevüket.Sokszor azt se tudtam mit kaptam.


De most nem ez a lényeg, én 1 éve már nem élek ilyenekkel teljesen abbahagytam gusztustalannak tartom, megláttam az életben a boldog pillanatokat, hogy ezek nélkül is ugyanolyan jól érzem magam.


Viszont keletkeztek pár apró problémák amelyek zavaróak számomra, sajnos erre nincsenek gyógyszerek de szeretném ha találnék rá megoldást és nem ezekkel kell leélnem az megrövidített életem.


Beszédzavar, írásban nem is de szóban nagyon nehezen beszélek, illetve memória zavarral küszködök mindent elfelejtek, és nagyon rövid távú a memóriám. A gyomrom is valószínüleg kapott a dolgokból, ezért gyakran fáj a hasam. Orrnyálkahártyám is elgyengült illetve az izületeimen is érzem hogy gyengék, sokszor alig tudok guggolásból felállni.


Érettségim van, szép barátnőm, rendes munkahelyem, tisztelettel vagyok másokra, tehát lelkileg nem vagyok roncs, de testileg igen úgy érzem magam mint aki 50 évet öregedett volna.


Szerintetek lehet kezdeni valamit ezekkel az egészségügyi problémákkal? Mert ezek annyira zavarnak, hogy kihatnak a közérzetemre.


Üdvözlettel :)



2017. márc. 18. 10:27
 1/3 anonim ***** válasza:

A hozzáállásod nagyon jó, ezt erősítsd meg.


Az, hogy milyen maradandó károsodásod lett, nehéz megmondani - talán ki kellene magad vizsgáltatni.

Vérkép, általános neurológiai vizsgálat, stb. Ezekből elég sokat megtud az ember, nem biztos hogy összefüggésben van a mostani fiziológiai állapotod a múltaddal, vagy nem biztos hogy minden mostani panaszod amiatt van.


A gyomortükrözés kellemetlen, de életet menthet, érdemes lenne bevállalni.


Az általános gyengeség lehet sima tápanyaghiány is: pl. vitaminhiány, érdemes lenne valami jó multivitamint kipróbálni, személy szerint a Dr. Lenkei életerővitaminjait ajánlom (nem reklámozom, de nekem bevált, amikor hasonlóan kimerült voltam).


Ha a beszéd és írászavar új tünet, tehát nem volt meg kiskorod óta, akkor az jó eséllyel az alkohol miatt alakult ki. Meglehet próbálni fejleszteni, de lehet hogy szervi elváltozás az oka, amit kis korban az alkohol okozott.

A sok beszélgetés, főleg felhőtlen közegben ajánlott, az írásra pedig pl. egy kézzel írott napló vezetése. Ez utóbbi más szempontok miatt is előnyös lehet. Meg kell értened, hogy az alkohol nagyon súlyos károkat okozhatott, melyek lehet hogy már nem fordíthatóak vissza, de az is, hogy járhattál volna sokkal rosszabbul. Én találkoztam olyan 9 évessel, aki csak azért lett középfokú értelmi sérült egész életére, mert a szülei kiskorában unikumot itattak vele. És itt véget is ért az ő története.


Meg kellene próbálnod egy egészséges életet fenntartani. Sok folyadékot inni, a legjobb a sima víz, kerülni a cukros, szénsavas ételeket, rendesen enni főtt ételeket, sósan, de lehetőleg nem konyhasósan, hanem tiszta sósan (95% naCl legalább), rendszeresen mozogni, ami megfelel egy enyhébb edzésnek, vagy úszni, az az egyik legjobb - tehát oxigénnel és egészséges tápanyagokkal elhalmozni a szervezetedet, hátha van még minek kitisztulnia belőled. Egyes anyagok évekig is megmaradnak a szervezetben. És a vitaminok, de legalább C vitamin: az a legfontosabb. Azonnali felszívódású, minimum 1500-2000 mg / nap (ha nincs semmilyen komoly keringési, szív- vagy érrendszeri betegséged), de legalább annyit, amennyitől nem érzel vérnyomásváltozást, és persze: megtanulni kipihenni magad, és ennek a legjobban megfelelő fekhelyet választani, kialakítani. Valami jó hobbi, ami nyugis, és jó ha van, és olyan is, ami a feszültségek levezetésére jó. Van aki kocog. Van aki meditál.


Van akinek a vallás segít. A hit hatalmas dolgokra képes, csak kevesen élnek vele, mert kevesen "hiszik el".

2017. márc. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy megtiszteltél azzal, hogy bővebben kifejtetted mondanivalód, és azon voltál hogy mindenre tudj választ adni.



Gyomortükrözésen már volt egyszer hangsúly, de megtántorodtam.


Rendszeresen járok orvoshoz, körülbelül vérvétel 3-4 havonta el van végezve.A vérképemben mindent jónak láttak, többször is kérdeztem, hogy minden rendben van e, és azt mondták makk egészséges vagyok .


Ezt a Dr.Lenkei-t nem csak tőled hallottam először, úgyhogy ezt szerintem igényelni fogom valamelyik nap az interneten.


Ez az unikumos dolog meg elég durva, reméljük másokat távoltartanak az ilyen és hasonló tevékenységektől. :( Engem hál istennek nem itattak, mondjuk nem jobb helyzetbe keveredtem.


Igyekszem egészségesen élni, sportolni sportoltam, de az izületeim nem bírták ezért abba hagytam, most szedek erre is külön vitamint.


Megtartok mindent amit tőled kaptam szövegben, és köszönöm szépen hozzászólásod!


Még azért várok válaszokat, hátha ide téved valami főorvos, és azt mondja létezik valami csodaszer. :D


Üdv

2017. márc. 19. 10:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Szívesen a választ.


Ha érdekel Lenkei, akkor nézd meg ezt: https://www.youtube.com/watch?v=ZXd_39cRwLU


Ezen kívül vannak még a neten videói, és anyagai, melyeket érdemes lehet megnézni.


A gyomortükrözés meg kellemetlen, de egy barátom ennek köszönheti hogy rendbe jött - épp időben diagnosztizáltak nála egy gyomorfekélyt - ami nem játék - és meggyógyult.


Egy érdekes humánbiológiai tény, hogy az ember MINDEN EGYES SEJTJE kicserélődik a szervezetében 7 év alatt - ha nincs valamilyen komoly fennakadás. Ha ezt vesszük alapul, akkor minden 7 évben "újjászületik" biológiailag az ember. Ehhez csak egészséges életmód kell, amivel elő kell segíteni ezt a folyamatot. Ahogy fentebb írtam.

2017. márc. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!