Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan legyen egy ember...

Hogyan legyen egy ember minden helyzetben kiegyensúlyozott és nyugodt?

Figyelt kérdés

2017. márc. 12. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Sehogy.
2017. márc. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha meghal.


:)

De most komolyan, hogyan lehetne? Még a nagyon fejlett önszabályozási képességgel rendelkező embereket is ki tudják billenteni bizonyos események.

2017. márc. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én szinte mindenen idegeskedek, akkor ezek szerint ezen nem lehet segíteni?
2017. márc. 12. 21:14
 4/9 anonim ***** válasza:
De lehet... Általában nem az a baj hogy nem létezne megoldás. Csak nincs ki segítsen benne.
2017. márc. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

rosszul tetted fel kerdesed

talan a szuleid nem szerettek elegge

2017. márc. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"ezen nem lehet segíteni?" - de lehet. Ha nem is leszel egy halálosan nyugodt, magabiztos ember, javítani mindig lehet.

Javaslott olvasmány: Szepes Mária: A mindennapi élet mágiája. (Címtől nem megijedni, nem ezotéria, tömény mélypszichológia az egész.)

2017. márc. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Beleolvastam a könyvbe és eddig tetszik, ha még tudtok hasonlót akkor még nyugodtan mondhatók.
2017. márc. 13. 16:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Pl 50-es IQ alatt. Ez azonban az emberek többségének elérhetetlen álom marad.
2017. márc. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Reménnyelteli Béla válasza:

Ó, semmi sem lehetetlen.

Fülöp atya szerint:

"A legfontosabb elnyomni az értelmet, mert aki gondolkodik az nem szeret senkit."(Legyetek jók, ha tudtok, rendezői változat)


A viccet félretéve, ha komolyak a szándékaid a nyugalommal, megéri foglalkozni egy kicsit Isten Igéjével. Mire gondolok? Például belekapaszkodni az Ő ígéreteibe:

"Békességet hagyok néktek; az én békességemet adom néktek: nem úgy adom én néktek, a mint a világ adja. Ne nyugtalankodjék a ti szívetek, se ne féljen!" (Jn 14:27)

vagy

"és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig." (Mt 28:20)

vagy

"De a Léleknek gyümölcse: szeretet, öröm, békesség, béketűrés, szívesség, jóság, hűség, szelídség, mértékletesség." (Gal 5:22)

vagy

"Nemde, két verebecskét meg lehet venni egy kis fillérért? És egy sem esik azok közül a földre a ti Atyátok akarata nélkül! Néktek pedig még a fejetek hajszálai is mind számon vannak. Ne féljetek azért; ti sok verebecskénél drágábbak vagytok. (Mt 10:29-31)


A nyugalom és a békesség kéz a kézben járnak. Csak akkor vagy képes mindenkor nyugodt maradni, ha a békesség alapvető természeteddé válik. Jakab levelének 3. fejezete szépen kifejti, hogy a beszédünkből a szívünk állapotára lehet következtetni. Ha nagy háborúság van 'odabenn', kint is ez lesz látható. De nem alakoskodni kell, hanem a valódi, belülről fakadó békét kell keresni. A béke pedig Istentől van, mi magunk nem birtokoljuk.


A legtöbb, amit tehetünk ez ügyben, hogy elfogadjuk az Ő segítségét, és hagyjuk, hogy helyreállítsa bennünk a saját képmását.

2017. márc. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!