Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szakember javaslatára a...

Szakember javaslatára a Citalopram nevű gyógyszert fokozatosan abbahagytuk (depresszio miatt szedtem több éven át) de ujra elkezdődtek a tünetek.1 hete szedek Citagen gyógyszert és hol jobban hol szomorúbban érzem magam, ez mennyire normális?

Figyelt kérdés
Azt olvastam a Citagennek ugyanaz a hatoanyaga mint a Citalopram gyógyszernek. Múlt héten volt amikor indokolatlanul nagyon jó kedvem volt aztán volt olyan nap amikor alig bírtam aludni volt hogy túl álmos voltam és ma meg szomorkás vagyok,az már depresszió?

2017. máj. 9. 11:07
 1/1 szenes43 ***** válasza:

A depresszió (feltételezem hogy évekig arra szedted) az akkor visszahúzódott, tünetmentes voltál és indokolt volt a gyógyszer elhagyása. A depresszióval "megáldott" ember viszont alkatilag az idegrendszerében hordozza és változó élethelyzetek s hasonlók előhozhatják a tüneteket.

A tapasztalat azt mutatja hogy vagy nagyobb dózis indokolt ekkor vagy más hatásosabb gyógyszer.A pszichiáter ezt tudja.

2017. máj. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!