Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Igaz, hogy a depresszió...

Igaz, hogy a depresszió miatti fáradtságot csökkenti a sport?

Figyelt kérdés
Elsősorban tapasztalatokat, ezirányú sikertörténeteket várok.

2017. máj. 10. 21:32
 1/2 anonim válasza:

Hát az szerintem attól függ, hogy miért érzed rosszul magad :) Elmesélem barátom történetét :)

Egy 15 éves nagyon sovány magas szőke fiú volt, hatalmas szívvel, sok mindent a lelkére vett. Amióta középiskolás lett azóta depressziós volt, mivel kinézték őt. Egyre szomorúbban járt iskolába, mert mindenki akivel barátkozott, lenézte őt, nem tartotta erősnek, még akkor se ha az erő nem az izomba van, hanem a harcismeretbe, de ez a sztereotípián nem változtat. Volt egy pár kísérlete barátnő szerzésre is de mind hiába, kudarcott vallott. Egyszer amikor már nagyon, nagyon maga alatt volt, javasoltam neki, hogy miért nem kezd el edzeni, és akkor hátha jobban fogja magát érezni :) Aztán onnantól kezdve mintha elvágták volna esküszöm :D Első nap még csak azt mondta fáj meg minden, nem csinálja tovább.. De csinálta :D Negyedik nap kicsit zavarba de bevallotta hogy nem hagyta abba, és már egyre magabiztosabbnak és életképesebbnek, stabilabbnak érzi magát :) Eltelt négy hónap és már egészen meglátszódott rajta, elkezdett szálkásodni, és lett egy hobbia a futás az edzés mellet, mert rájött hogy szereti :) Nos azóta eltelt két év, és már ott tartunk, hogy ő segít ki depis időszakaimon, és egyszer nem láttam szomorkodni :'D Neki pl rengeteget segített, sőt egyenesen egy életet épített ki a sötétségéből :D ^_^

2017. máj. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Rengeteg embernek segít, ugyanannyinak nem. Az elmúlt 10 évből 8at végigedzettem, de csak muszájból. Nekem elsősorban fejben segít, rutint ad a hétnek/napnak, ha már csinálom akkor kevesebb étkezést hagyok ki, jobban figyelek a kajára stb. Ha nagyon gyengének érzed magad sajnos még rá is tehet egy lapáttal a nagyon intenzív mozgás, úgyhogy kezdésnél érdemes lazán venni a dolgot.
2017. máj. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!