Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Megfázáskor az izzadás tényleg...

Megfázáskor az izzadás tényleg segít? Attól nem resz csak rosszabb?

Figyelt kérdés
Taknyom folyik, fáj a torkom. Aspirint szedhetek?mit ajánlotok még?
2010. máj. 16. 21:09
 1/3 anonim válasza:
Szerintem egy jó mézes-citromos teánál,sok alvásnál és a strepfennél nincs jobb orvosság.És tényleg igaz az izzadás mert a baktériumok egy részét kiizzadod->nemrég tanultuk, ugyhogy igaz. :D gyógyulást!
2010. máj. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Rajtam mindig az segit, egy éjszaka alatt tul vagyok a megfázás nehezén, láz, elesettség érzés. Beveszek egy kalmopirint, nyakig betakarózom és izzadok addig ameddig csak birom. Utánna gyorsan pizsamát cserélek és máris érezni, hogy jobb a közérzetem. De olyat is szoktam csinálni, hogy sós forró lábvizet veszek, elkezdem kb. egy liter forró vizzel egy lavorban, (amit azért még elbir a lábam) 3-4 ek. só és amikor már nem olyan meleg a viz, mindig öntök hozzá kb. fél liter forrót, mire a bokádon felül fog érni a viz, már jól izzadsz, be az ágyba, ott tovább izzadsz, amig csak birod. Ezt két-három este is meg lehet ismételni, de nekem még mindig elég volt egy este. Hamarabb kezdel izzadni, ha kalmopirint veszel be, vagy megiszol egy kb. fél liter füszeres forralt bort. A só a véráram utján kivágja belőled a náthát, nagyon jó módszer.
2010. máj. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezt a forró lábfürdős módszert ajánlom én is.Igyál közben forró bodza vagy hársfateát,utána bujj ágyba,jól ki fogsz izzadni.
2010. máj. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!