Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ma véradásra mentem, de azt...

Ma véradásra mentem, de azt mondták, alacsonyabb a kelleténél a hemoglobinszintem, menjek el a h. orvoshoz. Érdemes vagy "házilag" megoldható?

Figyelt kérdés
74 lett az értéke.
2017. jún. 3. 00:18
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

Az átlag 115-150 g/l, nekem 149 volt decemberben. :D

Vashiányod van (ha minden igaz). Remélem, nem vagy vega, mert baromi sok állati eredetű kajára lenne szükséged. :) Én is kicsit vérszegény voltam anno (amikor nem bírtam enni), de amióta sikerült felhíznom és ott eszem húst, ahol csak tudok (szóval kb. a napi kajám fele az), azóta szupi minden. :)

2017. jún. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szeretem a húst, eszem is rendszeresen.
2017. jún. 3. 00:37
 3/8 anonim ***** válasza:

nálunk pl. családi vonás az alacsony vörösvérsejt szám - de persze fiatalon. 30 alatt...

nem tudom, hogy az életmód, vagy a genetika, de nálunk anyai ágon a nőknél ez van.

aztán ahogy elhagyjuk a vékony, fitt, fiatalos időszakunkat, rendeződik.

talán a jobb kaják, a több pihenés, a nyugi.


elvileg igen, mondják, a vashiány. meg ez, meg az.

az biztos, fontos, mert az oxigént a vvt szállítja.


jó kajákat kell enni, és szerintem a vörösbor, flavoidok (ami a csokoládéban, kávéban is van) segítenek, de lehet, hogy idővel rendeződik.


a kórosan alacsony vvt oka lehet valamely gyógyszer - pl. algopyrin is.


egyél jókat, mozogj sokat. ha nem érzed azt, hogy valami gond van veled (pl. fáradékonyság, légszomj, szédülés, sápadtság, gyengeség) - akkor lehet, te ilyen vagy.


a vérkép csak egy dolog, a közérzet, és az egészség érzet a fontos.


szerintem.

2017. jún. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen érdemes, mert nem mindegy mi okozza, van amit házilag meg lehet oldani, de van amit nem.
2017. jún. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi!


És mi az, amit házilag meg lehet oldani és mi az, amit nem? Mikre gondolsz?

2017. jún. 5. 19:42
 6/8 A kérdező kommentje:

Várj, ezen most megakadt a szemem:


"mozogj sokat. ha nem érzed azt, hogy valami gond van veled (pl. fáradékonyság, légszomj, szédülés, sápadtság, gyengeség"


Mostanában pont hogy sokat romlott az állóképességem. Azt hittem, hogy simán elpunnyadtam a sok tanulás, munka miatt, de nemhogy javulna az erőnlétem, hanem egyre kevésbé bírom az iramot. Már a lépcsőzés is nagyon megterhelő, iszonyúan ver a szívem egy fél emelettől és szédülök is ilyenkor. Meg néha amúgy is.


Most akkor lehet a rossz érték miatt?

2017. jún. 5. 23:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Figyu, nem vagyok orvos vagy ápoló, de engem is rengetegszer zártak már ki ugyanígy a haemoglobinom miatt. Marhahússal, brokkolival, céklával, vörösborral (egyikért sem rajongok, de muszáj) sokat lehet javítani a helyzeten.

De nekem annyira soha nem volt alacsony, mint a Tied! És igen, a tüneteid (fáradékonyság és hasonlók) is abba az irányba mutatnak, hogy ez komoly. Ehhez szakember segítsége (vagy legalábbis tanácsa) kell, a szakembert pedig úgy hívják, hogy orvos. A saját érdekedben én is azt tanácsolom, hogy menj el a háziorvosodhoz!

2017. júl. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elmentem, és jól tettem. Nagyon köszi!
2017. aug. 8. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!