Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egészséges életmód?

Egészséges életmód?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Rengeteget gondolkodtam azon, hogy ezt a kérdést vajon melyik kategóriában tehetném fel, hogyan fogalmazzam meg, hogy ne hagyjak ki semmit. Szóval, egy 15 éves lány vagyok, 67 kg 170 cm, -ami bár az iskolai BMI-mérés szerint benne van a normál testsúlyban- nem érzem jól magam a bőrömben. Most megyek 10. osztályba, általánosban mindig kitűnő -vagy jeles- tanuló voltam, azonban ezt az eredményt a gimnáziumban lerontottam, lett 2 hármas a bizonyítványomban. Biztos sokan elgondolkodtok rajta, mégis miért ebbe a kategóriába tettem a kérdésem. Most megpróbálom megválaszolni, azonban lehet nem úgy fog sikerülni ahogy valójában azt elterveztem. Miért is szeretnék változtatni az életmódomon? Kezdjük a testsúllyal. Mit az imént említettem, nem vagyok megelégedve magammal, bár eddig senki sem tett megjegyzést a hirtelen változásomra -a hízásra- én mégsem szeretnék úgy kinézni, ahogy. Igen, egészségtelenül táplálkozom, ez nem csak a súlyomon, hanem a bőrömön is meglátszik. A következő lenne az iskola. Semmit sem tanultam a tanévben. Nemcsak mert nem volt energiám, -bár ez is rendesen közrejátszott- hanem gondoltam majd itt is úgy boldogulok, mint általánosban. Térjünk vissza az energiára. Nagyon fáradékony vagyok, ami röviden azt jelenti, hogy mikor hétköznap ötkor hazaérek az iskolából, nem hogy tanulni, de még a leckeírásra sincs kapacitásom. Lehet ez hülyeség, de úgy gondolom ebben is szerepe van a rossz életmódomnak. Hogy konkrét példát is mondjak, előfordult, hogy pénteken hazaértem fél 5-kor, ledobtam a táskámat, és délután öttől másnap 11 óráig aludtam, mindenféle ébredés nélkül. Mielőtt azt hinnétek nem alszom rendesen, ez nem igaz, mert minden nap fél 10-kor igyekszem elaludni -természetesen van, hogy nem sikerül- és reggel fél 6-kor kelek, ami ugyebár azt jelenti, hogy a napi 8 óra alvás általában megvan. Szeretném, ha végre nem úgy néznék tükörbe, hogy egy pufi, karikás szemű és pattanásos lány nézne vissza rám, hanem egy fitt, életvidám és mosolygós énnel találnám szemben magam. Szeretnék komolyan életmódot váltani, és a siker eléréséhez szinte bármire képes vagyok -motivációm az van bőven. Most hogy ezt úgy ahogy sikeresen megfogalmaztam, szeretném feltenni a kérdést, amire valójában a válaszokat várom. Pontosan mit takar ez az életmódváltás? Értem én, hogy az étrendemen és az aktivitásomon kell változtatni, de mégis hogyan? Várom a válaszaitokat, akár itt, akár privát üzenetben. Köszönöm, ha végigolvastad!:)

2017. júl. 5. 22:15
 1/2 anonim válasza:
Térj rá a paleolit étrendre. Se cukor se tej se búzalisztből készült dolgok. Csak akkor egyél ha éhes vagy és csak annyit amennyi jol esik- ne sokat. És figyelj a megfelelö folyadékbevitelre, semmi szénsavas, csak mentes viz és gyüm. lé. Eleinte rossz lehet mert a feleslegben lévö anyagok fogyáskor felszabadulnak a testben.
2017. júl. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia, sajnos nem tudok neked jó választ adni, de ugyanabban a cipőben járunk, úgyhogy ha azóta sikerült valamit találni, ne fogd vissza magad.

+ annyi tanácsom lenne, hogy menj el egy általános vérképet csináltatni, mert betegség is lehet az oka!

2017. aug. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!