Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Aki lázas hogy lehet rajta...

Aki lázas hogy lehet rajta észre venni ha nem mondja el pl? A lázmérésen kivűl

Figyelt kérdés
2017. júl. 8. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Vannak jelei, de ezek személyenként változnak. Én például szörnyen elkezdek hadarni és sokat beszélek. Magasabb láznál meg pont, hogy szótlan leszek. Ha valaki bágyadt, sápadt, remeg, akkor lehet lázra gyanakodni.
2017. júl. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csillog a szeme, piros az arca, bágyadt...
2017. júl. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2-es válaszolóval egyetértek! DE:


Annyira változó tud lenni, hogy csak a magam példáját tudom leírni.

Amikor azt éreztem, hogy nagyon lázas vagyok, megmértem, kb. 37,2 volt. Máskor pedig, amikor azt gondoltam, oh, csak picit meg vagyok fázva, ugyanazt éreztem tünetként, kiderült, hogy több mint 40 fokos lázam volt. Pár éve, amikor épp vizsgáztam, akkor meg annyira levert a láz, hogy elvileg lépni sem tudtam. Utólag kiderült, hogy influenzás voltam, taxi hozott haza, és akkor is 40 feletti lázam volt.

Ritkán vagyok lázas, de ha igen, sokszor a 37,9-nél is meghalok, máskor meg a 40-nél sem érzek mást.

Ezeket azért írom, hogy még így, aki saját maga tapasztalja a dolgokat sem mindig tudja megállapítani, van-e magas láza, vagy sem, ránézésre meg főleg nem.

Amúgy miért kérdezed, és miért nem akarja megmondani, ha rosszul van és azt gondolod, hogy lázas az illető?

2017. júl. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!