Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagyok állandóan fáradt?

Miért vagyok állandóan fáradt?

Figyelt kérdés

Ez nem most jött elő, már tavaly is tapasztaltam, talán még azelőtt is, csak mostanában erősödőtt fel.

Tavaly januárban (meg az előtte levő decemberben) volt egy viszonylag enyhébb depressziós időszakom, kellett egy pár hónap hogy túllegyek rajta. Aztán még mindig alig volt motivációm és energiám, de ráfogtam az iskolára, majd a télre (a napsütés hiányávan kevesebb energiánk van), aztán a "tavaszi fáradtságra". Most pedig foghatnám a melegre, de azt hiszem ez már nagyon kierőszakolt magyarázat lenne. Mindegy mennyit alszok (2 óra vagy 8 óra), mindig fáradt vagyok. Kivéve amikor nem, vannak olyan napok amikor nagyon durván pörgök órákig (mikor keveset alszok vagy sokat edzek például).

Pedig sportolok már egy éve, de azt is nehezen bírom, nincs hozzá se erőm se motivációm sokszor, de azért csinálom, mert tudom hogy jót tesz.

Sokszor csak ülök itthon én nézek ki a fejemből, nincs erőm semmihez (alapból merengő típus vagyok, szeretek csak lenni, olvasni,írni, gondolkozni). De néha még olvasni sincs kedvem.

Amúgy nem hiszem hogy ez depresszió lenne, az életem nem is lehetne jobb jelenleg, boldog párkapcsolatban élek, igaz barátokat találtam, a jövőm is jól alakul. De arra is gondoltam hogy pont ez a baj, már hónapok óta nincs időm magamra, program program hátán. Introvertáltként nekem az a kikapcsolódás amit már fentebb is írtam, itthon vagyok egyedül, olvasgatok, lefoglalom magam. (Mostanában viszont ahogy írtam, ehhez sincs mindig kedvem.) Viszont egy idő után ez is elrontja a kedvem, mert magányosnak érzem magam, ami lehangol. De ha találkozok a többiekkel akkor már egy nap is nagyon le tud "szívni", mindegy mennyire szeretem az illetőt. Ördögi kör...mit tegyek?

Régen amúgy vérszegény meg vitaminhiányos voltam gyerekkoromban, de ez már javult valamennyire. A víz ivással meg gyümölcs evéssel pedig próbálkozni fogok, csak az a baj hogy sokszor elfelejtem. Tudom furcsán hangzik, de általában nem vagyok szomjas, elfelejtek inni, aztán ha nem látok meg egy üvegek akkor képes vagyok délutánig egy kortyot sem inni, van hogy napi 1 liter sincs meg. Hogy emlékeztessem magam gyakrabban?

Egyébként van amikor tele vagyok energiával, de ez nem a szürke hétköznapokon, hanem például kirándulásokon fordul elő, vagy amikor olvasok/írok és elveszek a fantáziám világában. Utálom a monotonitás, annál jobban semmi sem hangol le, emiatt nincs az iskolában sem semmi kedvem.

Bocsi ha hosszú lett, nem terveztem ekkorára:D



2017. júl. 13. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:

"Miért vagyok állandóan fáradt?"


Azért, amiket írsz. Hogy pl.:


"Mindegy mennyit alszok (2 óra vagy 8 óra), mindig fáradt vagyok."


Ne összevissza aludj, hanem mindig 8 órát!


"képes vagyok délutánig egy kortyot sem inni, van hogy napi 1 liter sincs meg. Hogy emlékeztessem magam gyakrabban? "


A mobiloddal.


Ha se nem alszol, se nem iszol eleget, nyilván fáradt vagy.

2017. júl. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De pl. iskola időszakra nem tudok csak úgy mobil emlékeztetőt beállítani:/


Az alvással pedig próbálkozni fogok de tanulás, edzés meg miegymás mellett nem mindig tudok időben lefeküdni. Ráadásul van hogy már 9-10 körül lefekszem, mégis órákig forgolódok mert nem vagyok álmos. Ezt nem tudom csak úgy szabályozni...

2017. júl. 13. 22:00
 3/5 anonim ***** válasza:

"De pl. iskola időszakra nem tudok csak úgy mobil emlékeztetőt beállítani:/"


Ne viccelj már. Iskolaidőben a rendszerbe beépített emlékeztető is van, úgy nevezik: csengetési rend. Mindig amikor vége egy órának, iszol egy pohár vizet és kész. De igenis be tudsz állítani emlékeztetőt a mobilodon is, pont amiatt, hogy van csengetési rend: mondjuk ha 45-kor csöngetnek ki, akkor beállítod pl. 47-re. Egyébként meg még majdnem két hónapig nincs suli. Most szoktasd rá magad, hogy óránként igyál, akkor mire jön a suli, már teljesen automatikus lesz.


"Az alvással pedig próbálkozni fogok"


Ne majd, hane most! Irány az ágy akkor is, ha nem vagy még álmos! És ne mobilozz meg ilyenek, hanem könyvet vagy újságot olvasgass, amíg el nem alszol, ne képernyőt nézegess, mert annak a kék fénye ébren tart (már fél-egy órája jó lett volna kikapcsolni).


"tanulás, edzés meg miegymás mellett nem mindig tudok időben lefeküdni"


Miegymás mellett nagyon nyugodtan le lehet feküdni időben, csak akarni kell!


Edzésre jársz, hogy egészséges legyél, közben meg megbetegíted magad azzal, hogy még a legalapabb valamit, az elegendő alvást sem adod meg a szervezetednek? Ennek mégis mi értelme van így? Semmi.


"Ráadásul van hogy már 9-10 körül lefekszem, mégis órákig forgolódok mert nem vagyok álmos. Ezt nem tudom csak úgy szabályozni..."


Dehogynem. Lásd fent: 9-től nulla kék fény, 10-től ágynyugalom egy jó könyvvel, újsággal, stb., de nem világító kütyüvel.


Remélem, már lefeküdtél, minden kütyüt kikapcsoltál, és ezt már csak holnap reggel fogod elolvasni.


Jó éjt!!!

2017. júl. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Amik nekem most így gyorsan eszembe jutnak: vitaminhiány, vashiány ( a C vitamin és a vas elvileg együtt járnak, C vitamin kell úgy tudom a vas felszívódásához) Test-lélek-szellem vagyunk, összefüggenek egymással, ha lelkileg nem vagy jól, kihathat rád fizikailag is; túl kevés mozgás, mert nekem volt már olyan, hogy tökre fáradt voltam, de ennek ellenére mozogtam egy kicsit, és akkor az úgy kicsit átmozgatott, meg felpezsdítette a vérem, meg az emésztésnek is jó egy kicsi mozgás, szóval kicsit futkostam, ugrándoztam, és nem mégjobban lefáradtam, hanem felélénkültem tőle. Szóval pl ezt is tudom ajánlani. Meg amúgy valaki mondott valami olyat, hogy aki kb egész nap egyhelyben ül, abban úgy megáll a víz, és ő konkrétan a szennyvíz szót használta. Szóval még amúgy az anyagcsere is belassul, hogyha nem mozgunk eleget; plusz láttam olyat, hogy ilyen ülő munkát végző embernek az aurafotóját és akkor először tök halvány volt, kis nem túl erős fényű; és akkor megkérte a fotós, hogy akkor mozogjon egy picit, 2 percig ilyeneket mondott neki, hogy guggolás, karkörzés, aztán csináltak mégegy aurafotót, és akkor azután a mozgásos kétperc után sokkal, látványosan fényesebb lett az aurája. Tehát ez még aura-szinten is működik, hogy kell az a pici mozgás, meg el is tudsz nélküle macskásodni gémberedni; meg nagyon elernyedsz, időnként kényelmes kinyújtóztatni a tagjaidat; pl nekem mikor irodában dolgoztam, akkor úgy kicsit belassult attól a sok üléstől a vérkeringésem, és akkor jót tett nagyon, ha kicsit átmozgattam magamat. Meg amúgy nemtom, nézzél olyan tartalmakat, olyan zenéket, ami kicsit feldob, felpörget, utána pedig menj ki a szabadba ugrándozni, biciklizni, vagy menj el úszni. Amúgy egy kis tánc is segíthet, jól eshet. Nem kell, hogy feltétlenül megkoreografált legyen, elég az is, hogyha kicsit csak rángatózol, ahogy jól esik. :) Meg ilyen hajolgatásokat, ha csinálsz, jól esik kicsit a beleidnek, emésztésednek, megkönnyíti, ha kicsit átmozgatod magad, tényleg. Ja meg ihatnál egy-két multivitaminos gyümölcslét is, vagy ehetnél vitaminos kekszet, vagy valami gyümit; nagyon fel tud frissíteni az is; meg esetleg még wellness, ilyen masszázs, szauna; vagy esetleg egy kis teniszezés is még pl klassz lehet. Vagy még egy tekézés-bowlingozás is. :) Vagy csak simán kimászol a parkba, meg vissza. Amúgy én nem vagyok ilyen szakértő cucc, csak ezek jutottak eszembe. :)
2017. júl. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)


Nem szoktam lefekvés előtt mobilozni? Tisztában vagyok vele hogy káros. Vagy hazaesek és egyből lefekszem aludni, vagy olvasni szoktam előtte, de így sem mindig sikerül aludni.


A gyakrabban ivást pedig be fogom vezetni, rászoktatom magam most nyáron:D

2017. júl. 14. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!